CHP Milletvekili Gürsel Erol eylemden vazgeçti

Partisinin seçimleri kaybetmesi sonrasında eylem için herkesi 11.00'de genel merkeze çağıran CHP Milletvekili Gürsel Erol bu kararından vazgeçti. Kararını da 'partililerin karşı karşıya gelmemesi' şeklinde açıkladı.

2018 Seçimleri 27.06.2018, 10:23 Burak ZİHNİ
CHP Milletvekili Gürsel Erol eylemden vazgeçti

Aldığı düşük yüzde ile AK Parti'nin oylarının eksilmesine rağmen büyük fark yiyerek seçimi kaybeden CHP'de Milletvekili Gürsel Erol yaptığı çağrı ile dikkat çekmiş ve oturma eylemi başlatacağını deklare etmişti. Erol bu sabah 11.00 itibariyle gerçekleşeceğini duyurdğu oturma eyleminden vazgeçtiğini kamuoyuna açıkladı.

24 Haziran seçim sonuçlarının hem kendisinde hem de tüm CHP seçmenlerinde umutsuzluğa ve hayal kırıklığına neden olduğunu aktaran Erol, şu ifadeleri kullandı:
"Sorumluları istifaya davet yönündeki demokratik talebim, Cumhuriyet Halk Partisinin özgürlükçü ve düşünceye saygı duyan geleneğine uygun bir talep olarak değerlendirilmelidir. Bizim bilgimiz ve ilgimiz dışında, aynı amaç uğruna omuz omuza yürüyen partililerimizin karşı karşıya gelmemesi, kamuoyunda partimizin tartışılır hale getirilmemesi için eylem kararımızdan vazgeçiyoruz. Bu çağrımıza duyarlı davranan ve eylem kararımıza destek vermek isteyen partililerimizden buluşamayacağımızdan dolayı özür diler, daha güzel günlerde tekrar birlikte olacağımızı belirtmek isterim."

​Erol, CHP'nin bugün ihtiyaç duyduğu sağduyunun, koltuk siyaseti yerine iktidar olmaya yönelik dava adamlığı siyaseti olduğunu anlatarak, siyasi çalışmalarına ve Elazığ'da seçim sonuçlarına yönelik teşekkür gezilerine devam edeceğini ifade etti.

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?