İYİ Parti'de 250 istifa!

Yüzünü Güneşe Dön Türkiye sloganı ile 24 Haziran seçimlerine hazırlanan İYİ Parti'ye Manisa'dan kötü bir haber geldi. Salihli ilçesinde İYİ Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı İlyas Çınar ile birlikte 250 kişi partiden istifa etti.

2018 Seçimleri 19.06.2018, 09:53 Burak ZİHNİ
İYİ Parti'de 250 istifa!

Genel Başkan Meral Akşener ve ekibinin yoğun uğraşları ile seçime hazırlanan İYİ Parti'de istifa şoku yaşandı. Salihli'deki kent meydanında toplanan Çınar ile birlikte partililer konu hakkında bir basın açıklamasında bulundu. Milliyetçilik ve vatanseverlikten uzak bir yönetim nedeniyle partiden istifa ettiklerini belirten İlçe Gençlik Kolları Başkanı Çınar, Salihli ilçe başkanlığının gençleri dışladığını, il yönetiminin sorunları görmezden geldiğini savundu.

Partinin yönetimindeki şahıslarla bir başarı elde edilemeyeceğini belirten Çınar, "Grubumuz içinde bulunan arkadaşlarımızın bazı milletvekili adaylarını seçim çalışmasına davet etmelerine rağmen 'ilçe başkanına ayıp olur' gibi söylemlerde bulunmaları bu adayların halkın değil kişinin vekili olacağı kanaatine varmamıza neden oldu." dedi.

Çınar ayrıca, parti yönetimini milliyetçilikten ve vatanseverlikten uzak olmakla eleştirdi.

Yorumlar (0)