Meral Akşener ile Temel Karamollaoğlu görüştü! İlk açıklamalar geldi

Haziran'da yapılacağı açıklanan seçim sonrasında başlayan görüşme trafiğinde bugün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu bir araya geldi ve basına kapalı bir görüşme gerçekleştirdi. Tarafların kısa bir süre içerisinde açıklama yapması bekleniyor.

2018 Seçimleri 24.04.2018, 12:04 24.04.2018, 13:18 Burak ZİHNİ
Meral Akşener ile Temel Karamollaoğlu görüştü! İlk açıklamalar geldi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun seçim görüşmelerinde sıra İYİ Parti'ye geldi. Genel Başkan Meral Akşener ile görüşmek için merkeze gelen Karamollaoğlu dün CHP ve HÜDAPAR ile görüşmüştü. Yarın da 11. cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile bir araya gelecek. İki ismin basına kapalı görüşmesi devam ederken tarafların kameralar karşısına geçerek birlikte ortak basın açıklamasında bulunması bekleniyor.

"Her kameraya dönecek olursak..."
İYİ Parti genel Başkanı Meral Akşener  Karamollaoğlu’nu odasının kapısında beklerken bir süre basın mensuplarıyla sohbet etti. Daha sonra Karamollaoğlu ve kurmayları İYİ Parti Genel Merkezi’ne geldi. Akşener, Karamollaoğlu’nu kapıda karşılarken basın mensuplarının görüntü almak için Karamollaoğlu’ndan kendilerine dönmesi üzerine Saadet Partisi Lideri esprili bir yanıt vererek ‘Her kameraya ayrı dönecek olursak otuz kere dönmemiz gerekiyor’ diye konuştu.
 

'TUZAK VE HİLE KOVMA MASASI'
Görüşmeyi değerlendiren Meral Akşener, "Son gelişmeleri değerlendirdik. Bugün İYİ partinin bizlerin önüne kurulan tuzakların aşılmasında sayın Karamollaoğlu ve arkadaşlarının katkıları yakinen biliyoruz. Kendilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. İYİ Parti olarak tuzak ve hile kovma masası kurmayı düşünüyoruz. Sayın Karamollaoğlu ile uzun bir Türkiye değerlendirmesi yaptık. Görüşmelerimiz sürecek" dedi.


'TEKRAR GÖRÜŞMEMİZ HAFTA SONUNA DOĞRU'
Daha sonra söz alan Temel Karamollaoğlu ise, "Şimdi inşallah seçime gidiliyor. Türkiye meseleleri ve dünyayı çok samimi bir şekilde görüştük. Detaylarda belki bir takım farklı yaklaşımlar olabilir ama ümit ediyorum ki ben bu görüşmelerimiz devam edecek. Seçimlerde iyi bir netice alacağız. Türkiye'mizin geleceği bu seçimlerle belirlenecek. Allah yardımcımız olsun. Bu dönemde elbette ittifaklara ihtiyacımız var. Biz bunu bir kutuplaşma, kamplaşma olarak görmüyoruz. Bu akşam İstanbul’da Erbakan Ödülleri akşamı olacak. Oraya katılacağım. İnşallah kendileriyle tekrar görüşmemiz hafta sonuna doğru vuku bulur. Gelişmeleri son kertede neticelendirmeye çalışacağız" diye konuştu.

ABDULLAH GÜL İDDİASI
Karamollaoğlu, gazetecilerin, 'Abdullah Gül'ün ortak aday olacağı' yönündeki sorusuna ise, "Siz soru sormakta serbestsiniz. Biz de kendi üslubumuzca cevap vermekte serbestiz. Şu sıralarda takdir edersiniz ki bu tip detay konular hakkında fikir beyan etmek isabetli olmaz. Kesin netice elde edilince veya kararlar kesinleşince kamuoyuna duyurulur" yanıtını verdi.

Yorumlar (0)