27.06.2018, 20:11

2018 seçimlerinde Ak Parti

Türkiye'nin son 20 yılına tartışmasız olarak damga vuran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni sistemin de ilk Cumhurbaşkanı (Başkanı) oldu. Ama, seçimlerden Ak Parti birinci çıkmasına rağmen, ortalama yüzde 45 olan toplam oyunu koruyamadı! Üzerinde hassasiyetle durulması elzem olan yegane konu budur.
***
Erdoğan kazanmakla kalmayıp kendi partisine dahi yüzde 10 fark attı!İçerde - dışarda, yerli - yabancı bütün şer odaklarının provokasyonlarına rağmen, Türk halkının sevgi ve teveccühünü     artırarak sürdüren Erdoğan'a karşı şapkanızı çıkartacaksınız...
***
Ancak; liderinin bunca yüksek teveccüh gördüğü bir parti ortalama oyunu korumak bir yana, neden oy kaybına uğrasın? Mesela, Büyükçekmece'de bütün seçinlerde oyunu artırmış, 2015'te yüzde 45 oy almış olan AK Parti 2018'de seçmen sayısı da artmasına rağmen yüzde 37 de kalmıştır. Bunun mantıklı bir izahı nasıl yapılacaktır? Bu konuda söylenecek ve yazılacak çok şey var! Çünkü; Ak Parti,  her hangi bir parti olsun" diye kurulmamıştır!
***
Bu ülkenin güvenliği ve bekası adına olmazsa olmaz bir gerçeği dillendirme zamanıdır:Ak Parti'nin ya fabrika ayarlarına acilen geri dönüş yapması lazım veya daha iyisi olan yeni bir parti kurulması lazım.
***
Zira; Ak Pati tekilatları, son dönemde ahbap-çavuş ilişkilerinin, senin adamın, benim hemşehrim anlayışılarının hakim olduğu ortdadır. Ak Parti Felsefesi (Mefküresi) ile uzaktan yakından ilişkisi olmayan, Anavatan ve DYP'lilerin "hortumcularıyla veya selefleriyle" yönetilmektedir. Muhtemelen Türkiye'nin iç ve dış gündeminin yoğunluğu nedeniyle de sayın Cumhurbaşkanı'mızın konuya zaman ayıramaması "hızlı bir biçimde kan kaybedilmesine" neden olmuştur. Bu duruma acil ve     sağlıklı müdahale yapılmaz, bugünkü gibi devam edecek olursa; Ak Parti için 2019 Yerel Seçimleri hüsran ile sonuçlanacaktır ve bu çok nettir. Neşterin, acilen ve özellikle de İstanbul il, ilçe teşkilatlarına vurulması önceliklidir. Bu nedenle, yerel seçim asla erkene alınmamalı, zamanında yapılmalıdır.
***
Dünyanın her yerindeki "kimsesizlerin sahibi" olacak parti, yoluna (!) böyle devam edemez... Ya bu inancını sürdürmek için acilen ıslah edilecek, ya da önümüzdeki ilk seçimlerde siyaset sahnesine veda edecek. Önerimiz, davanın köklerinden gelen ufku geniş, samimi ve dürüst kadroların, teşkilatlarda "çekirdek kadro"yu oluşturacak şekilde isim isim tespit edilerek görevlendirilmesi şeklindedir. Bizden söylemesi...
***
Kanaatim o dur ki, metal yorgunluktan arındırma çalışmaları yapılırken, sayın Cumhurbaşkanı yakın çevresi tarafından yanıltılmıştır! Seçimlerin diğer partilerdeki yansımalarını     bundan sonraki yazılarımıza bırakarak burada noktalayalım.
Selam ve sevgi ile...

Yorumlar (0)