AK Parti Kütahya Belediye Başkan Adayı Ahmet Sami Kutlu kimdir?

Ahmet Sami Kutlu Kütahya başta olmak üzere Türkiye'nin gündemine oturan 14 isimden biri oldu. Daha önce çeşitli kademelerde AK Parti'de görev yapan Ahmet Sami Kutlu kimdir? İşte detaylar...

AK Parti Kütahya Belediye Başkan Adayı Ahmet Sami Kutlu kimdir?

31 Mart'ta yerel seçimleri için geri sayım sürerken partiler adaylarını açıklamaya da devam ediyor. Son olarak bugün AK Parti 14 ildeki adaylarını açıklamıştı. O isimlerden biri olan Kütahya Belediye Başkan Adayı Ahmet Sami Kutlu oldu. 2019 yerel seçimlerinde Kütahya için yarışacak olan Kutlu günün en çok arananları arasına girdi. Peki, Ahmet Sami Kutlu kimdir? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

AHMET SAMİ KUTLU KİMDİR?

Ahmet Sami Kutlu, AK Parti'nin Kütahya Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı. Avukatlık mesleğini icra eden Kutlu, bir dönem Kütahya Barosunda başkan yardımcılığı görevinde de bulundu.

Avukat Ahmet Sami Kutlu, 1970 Kütahya doğumludur. 1987 yılında Kütahya İmam Hatip Lisesinden 1991 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 

Yedek subay olarak vatani görevini tamamlamadıktan sonra 1994 yılından beri Kütahya’da serbest avukatlık yapmaktadır. Kütahya İmam Hatip Lisesi Koruma Derneğinde iki dönem başkanlık, Kütahya Barosunda saymanlık ve başkan yardımcılığı görevlerini yürüttü. 

Kütahya İlme ve Hayra Hizmet Vakfı Mütevelli Heyetinde olup, halen başkan vekilliği görevine devam etmektedir. Kütahya Yardımeli Derneği kurucu üyesi, AK Parti’den Belediye Meclis üyeliği yaptı. 

Birlik Vakfı’nın, Kütahya Kurucu İl Başkanlığını yapan Kutlu, son olarak AK parti Kütahya İl Teşkilatı Yönetimindeki görevini sürdürmektedir. Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorumlar (0)