AK Parti Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Şeyma Döğücü kimdir

AK Parti'nin Sancaktepe'den göstereceği belediye başkanı adayı Şeyma Döğücü oldu. Şeyma Döğücü kimdir? Şeyma Döğücü kaç yaşında ve nereli? İşte detaylar...

2019 Yerel Seçimleri 29.12.2018, 11:22 29.12.2018, 13:14 Burak ZİHNİ
AK Parti Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Şeyma Döğücü kimdir

İstanbul'da Adalar Belediye Başkanı Adayı Özlem Öztekin Vural ve Şİşli Belediye Başkanı Adayı Fatma Özmay ile birlikte aday gösterilen üç kadın adayından biri olan Şeyma Döğücü hakkındaki bilgiler araştırılıyor. Mevcut başkanla yola devam edilmeyecek olan Sancaktepe'de taze kanın seçim kazanıp kazanmayacağını halk belirleyecek. 31 Mart'ta partisi adına en iyisini ortaya koymak isteyen Şeyma Döğücü kimdir? Şeyma Döğücü kaç yaşında ve nereli? Hakkındaki detaylar haberimizde.

Şeyma Döğücü kimdir?
1965 Çorum doğumlu.

Çorum İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.Mazlum-Der, Hukukçular Derneği, Hukukçu Hanımlar Derneği, İHH İnsani Yardım Vakfı, Araştırma Kültür Vakfı gibi sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyelikleri ve insan hakları alanında gönüllü olarak çalışmalar yaptı.

İstanbul Barosu seçimlerinde Çağrı Grubu ve Hukukun Üstünlüğü Grubu ile birlikte çalışmalarda bulundu. Adalet ve Kalkınma Partisinin kuruluşuyla birlikte 2002 yılında Ak Parti İstanbul İl Kadın Kolları kurucu üyesi olarak siyasi hayata katıldı.


ak parti istanbul adayları

şeyma döğücü

İl Kadın Kolları Seçim İşleri Birim Başkanı, Siyasi Hukuki İşler Birim Başkanı, Yerel Yönetimler Birim Başkanı ve Sancaktepe İlçe Kadın kolları başkanı olarak görev yaptı. 2009 yerel seçimlerinde Sancaktepe Belediye meclis üyesi olarak seçildi.

2013-2014 yıllarında Türkiyenin ilk başörtülü kadın belediye başkan yardımcısı olarak Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.2012 yılında yapılan Ak Parti il kongresinde yönetim kurulu üyesi olarak seçildi. Halkla İlişkiler Birim Başkanı olarak görev yaptı.

Evli ve 3 çocuk annesi. İstanbul Barosuna bağlı olarak serbest avukatlık yapmakta.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138