Biz dersimize çok iyi çalıştık

Gazetecilerle buluşan Cumhur İttifakı Silivri Belediye Başkan Adayı Volkan Yılmaz, “Biz kadro olarak, ekip olarak dersimize çalıştık ve Silivri’nin huzurundayız. Seçimlerin sonunda ipi göğüsleyen taraf biz olacağız” dedi.

Biz dersimize çok iyi çalıştık

Cumhur İttifakı Silivri Belediye Başkan Adayı Volkan Yılmaz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Silivri’de görev yapan basın mensuplarıyla buluştu. Toplantıya AK Parti Silivri İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu, MHP Silivri İlçe Başkanı Zafer Yalçın, MHP Kadın Kolları Başkanı Sema Arcan, Ülkü Ocakları Silivri İlçe Başkanı Özgür Bedel ve gazeteciler katıldı. Gazetecilerin gününü tebrik ederek sözlerine başlayan Volkan Yılmaz, siyasilerle gazetecilerin birçok ortak yönlerinin bulunduğunu ifade etti. Hangi şartlar altında görev yaptıklarını iyi bildiğini söylen Yılmaz, halkın haber alma özgürlüğünün gazeteciler sayesinde olduğunu hatırlattı. Silivri’de etkili bir medya gücünün faaliyet gösterdiğini aktaran Yılmaz, basın mensuplarına kolaylık ve başarı diledikten sonra Silivri projelerinden kısaca bahsetti. 

Silivri hak ettiği yerde değil

"31 Mart 2019 Yerel Seçimleri kampanyası boyunca kutuplaştırıcı, ayrıştırıcı ve insanları birbirine düşman edecek bir üslubun içine girmeyeceğim" diyen Volkan Yılmaz, "Silivri’de görev yapan ve taş üstüne taş koyan her belediye başkanına teşekkür edeceğim ama yapılamayan, söz verilen ve yerine getirilmeyen hizmetlerle ilgili uyarılarımı da söyleyeceğim. Şunu açık bir ifadeyle belirtmeliyim ki Silivri hak ettiği yerde değil. İlçe dışında veya şehirler arası seyahat edenler yaşamıştır. Silivriliyim dediğim zaman cezaevi diyorlar. Cezaevi ile anılır duruma gelmişiz. Oysa Silivri’nin marka değeri olacak çok ürünleri var. Silivri’nin turizm kenti, tarım kenti, üniversiteleriyle eğitim kenti, sanayisiyle istihdam ve yatırım kenti olması gerekiyor" ifadelerini kullandı. 

Merkeze insan konulmalı
Silivri’de insanların doğal sahil dışında nefes alabilecekleri bir alan bulunmadığını sözlerine ekleyen Volkan Yılmaz, "Sabah çıktığınızda yürüyüş yapabileceğiniz, bisiklet sürebileceğiniz, çocuklarınızın kaykay ile eğleneceği bir yer var mı? Yok. Bu kentte yaşayanlar bu hizmetleri sorgulaması lazım. Bunlar yapılmıyor mu yapılamıyor mu? Silivri’de çalışan annelerimiz var. Belediye bu konu üzerinde bir kreş hizmeti vermiyor. Merkeze insanı koyarsanız, hizmetlerin tespiti ve çözümü kolay olur. Biz kadro olarak, ekip olarak dersimize çalıştık ve Silivri’nin huzurundayız. Birlik ve beraberlikle seçimlerin üstesinden geleceğiz. Vatandaşın içinde olup vatandaştan kaçmayacağız. Şikayet veya bir serzeniş olarak algılamayın, bu görevlere talip olanlar işinden, aşından ve sosyal hayatından feragat etmek zorundadır. Dolayısıyla biz bunların hepsinin bilincinde Silivri’nin adayı olarak huzurlarınızdayız" diye konuştu. 

Yorumlar (0)