Bölünmek hainliktir

CHP'den Küçükçekmece Belediye Başkan aday adayı olan Çetin Çapan, CHP tarafından aday gösterilen Kemal Çebi'ye destek programı düzenledi. DSP'yi CHP'den aday devşirmekle suçlayan Çapan, “Bu dönemde bölünmeyi hainlik sayıyorum” ifadelerini kullandı

Bölünmek hainliktir

CHP Küçükçekmece Belediye Başkan aday adayı Çetin Çapan, Kemal Çebi’nin Belediye Başkan Adayı olarak belirlenmesinden sonra çalışma ekibiyle birlikte sabah buluşması organize etti. Çapan, kahvaltı programına Çebi'yi de davet ederek birlik ve beraberlik mesajı verdi. CHP’den aday olamayanların DSP’ye geçerek adaylaşmasını eleştiren CHP’li Çapan, "2.5 senedir Küçükçekmece için çalışıyorum. Referandumda miting yaptık, saha çalışmaları yaptık. Parti tabanımızdan başka kesimlerden vize alarak aday adaylı sürecine başlamıştık. Şimdilik burada yoklar ama 50 gün içinde onları da aramıza katacağız. 7'den 70'e partiliyiz. Her siyasi parti seçime katılabilir ama DSP'nin siyasi etiğe uygun davranmadığını görüyorum. Kendileri aday çıkarmak yerine CHP'den aday devşirmeye çalışıyorlar. Ben elimden geldiğince engelledim. Sizler de engelleyin" diye konuştu. 

DSP kendi adayı ile çıksın

15 senedir Marmaris Belediye Başkanı olan Ali Acar'ın aday gösterilmeyince CHP'den istifa edip, DSP adayı olmasını eleştiren Çapan, "DSP partiyse kendi adayı ile çıksın, İstanbul'da da 39 ilçede saldırıyorlar. Bizler AK Parti'nin iktidarını indirip, CHP'nin iktidarını kurana kadar çalışacağız. Ülkenin başına bir siyasi parti değil dert gelmiş. Bu dönemde bölünmeyi hainlik sayıyorum. Encümen adaylıklarında da kırgınlıklar olabilir. Kırılan arkadaşımızın hemen koluna girmeliyiz. Temel Karadeniz'in de ağababalarının da hakkından büyük bir Küçükçekmece ailesi olursak gelebiliriz" dedi. 

İmamoğlu'nun tercihi!
CHP Genel Merkezi'nin aday belirlerken İBB Adayı Ekrem İmamoğlu'nun tercihi ile Kemal Çebi'yi aday gösterdiğini belirten Çetin Çapan, "İmamoğlu, "Çebi ile çalışmak istiyorum" dedi. Bize de saygı duymak düşüyor, başka bir şey düşmez. Bizler sosyal demokrat yurttaşlar olarak büyük bir halay kuracağız. Bundan sonra bana ne görev verirseniz onu emir sayacağım. Bundan sonra Çebi için elimden geleni yapacağım. Biz yarın Küçükçekmece sokaklarında el ele, omuz omuza duracağız" ifadelerini kullandı. Çapan daha sonra Çebi'nin elini kaldırdı. CHP’li Çetin Çapan programın ardından sosyal medyadan yaptığı açıklamada Çebi'nin elini rahatlamak için meclis üyesi aday adayı yol arkadaşlarının taleplerini geri çektiğini duyurdu.

Yorumlar (1)
H uzeyir 3 yıl önce
Y bu cehapeliler yine akapeye oynuyor. aynı bu taktikle kucukcekmeceyi onlara verdiler. ve biz de yedik yani.