CHP meclis üyesi AK Parti’ye geçti

2014  yerel seçimlerinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) Beyoğlu Belediyesi Meclisine seçilen Zabit Akbaş, düzenlenen törenle Adalet ve Kalkınma Partisi'ne üye oldu.

CHP meclis üyesi AK Parti’ye geçti

Akbaş, 34 yıllık Cumhuriyet Halk Parti'li olduğunu AK Parti'nin Beyoğlu'ndaki hizmetlerini gördükten sonra böyle bir karar aldığını söyledi.  Törene, Beyoğlu Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Harun Muş katıldı.

AK Parti'ye üye oldum

Törende konuşan Zabit Akbaş, AK Parti’nin Beyoğlu’nda ki çalışmalarının kendini etkilediğini belirterek, "34 senedir CHP'liydim, Piripaşa'da çok seçimlerde karşılıklı çalıştık. Ben 2 sene önce CHP'den istifa ettim. 2 senedir bağımsız devam ediyordum. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin çalışmalarını izledim. Gerek genelde olsun gerek Beyoğlu'nda olsun çok değişiklikler var. Ahmet Misbah Demircan başkanımız, Beyoğlu'nda eksik hiçbir şey bırakmadı. Aynı şekilde, iktidarda olsun birçok yenilikler var. İstanbul'da doğdum büyüdüm. Eskiden ruhsat almak için 40 yere başvuruyorduk şimdi her şey hazır, yenilikler çok. Eksilik de var ama faydalı şeyler çoğunlukla olunca mecbur takdir ediyorsun, benim de takdirim budur. Düşündüm taşındım ailemle birlikte Adalet ve Kalkınma Partisi'ne üye olmaya karar verdim, çalışmaya da devam edeceğim. İlçe başkanım ve belediye başkanıma teşekkür ediyorum bizleri kabul ettiği için" diye konuştu.

Hepimize hayırlı uğurlu olsun
Yerel seçimlere az bir süre kala herkesi AK Parti’ye çağıran AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Harun Muş da “Bölgemizin sevilen isimlerinden, hemşerimiz Zabit Akbaş beyin partimize üye olarak katılım töreninde bir aradayız” açıklamasını yaptı. 

Yorumlar (0)