Esenyurt'ta ağırlığım var

AK Parti'den Esenyurt Belediye Başkan Aday Adayı olan Seyithan İzsiz gazetecilerle buluştu. İzsiz, Esenyurt'ta 22 yıllık bir geçmişinin olduğunu belirterek, "Eş, dost, akrabalarım ve iş hayatımın büyük bir bölümü Esenyurt'ta. Haliyle burada bir ağırlığım var" dedi

2019 Yerel Seçimleri 09.11.2018, 08:01 09.11.2018, 08:15 Burak ZİHNİ
Esenyurt'ta ağırlığım var

Delta Plaza'da gazetecileri ağırlayan AK Parti Esenyurt Belediye Başkan Aday Adayı Seyithan İzsiz, önemli açıklamalarda bulundu. Bugüne kadar AK Parti'de birçok görev aldığını dile getiren İzsiz, "Bir manada tabandan gelen biriyim. Esenyurt'un her mahallesini, her sokağını her caddesini bilirim. Esenyurt bir manada siyaset yaptığım bir yer. Bu ilçemizin geleceğine talip oldum" dedi.

En doğru karar verilecektir
Esenyurt'un AK Parti döneminde büyük hizmetler gördüğünü dile getiren İzsiz, "Ben bu hizmetleri daha ileriye taşımak için mücadele edeceğim. Önümüzdeki yerel seçimler hayati bir önem taşıyor. Memleketimizin geleceği ve yeni sistemin devamlılığı adına bu seçimleri çok önemsiyoruz. Bu seçim İstanbul'da her yerden çok daha önemli olacaktır. İstanbul'u kazanmak için Esenyut ve benzeri ilçelerin büyük önemi var. Esenyurt büyük bir seçmen kitlesine sahip. Umut ediyorum ki, karar veren büyüklerimiz en doğru kararı verecektir" açıklamasını yaptı.

Tabanım Esenyurt'ta 
Esenyurt'un özellikle Necmi Kadıoğlu döneminde büyük hizmetler gördüğünü ifade eden İzsiz, "Murat Alatepe başkanımız bayrağı devraldı bu hizmetleri devam ettirdi. Ben de genç ve dinamik birisi olarak Esenyurt'a büyük bir hareketlilik getireceğime inanıyorum. Benim ağırlığım benim tabanım Esenyurt'ta. Bu ilçede 22 yıllık bir geçmişim var" diye konuştu. 

Esenyurt öne çıkarıldı
Gazetecilerin sorularını da cevaplandıran İzsiz, 'Esenyurt'un yapılaşması' hakkında gelen bir soruya, "Ben sayın Kadıoğlu'nun Esenyurt'ta hayal edilemeyecek kadar değerli hizmetler verdiğine inanıyorum. Yüksek binaların gündeme gelmesi bilinçli bir şekildedir. Çünkü İstanbul'a baktığınızda başka ilçelerde de birçok yüksek bina göreceksiniz" cevabını verdi. Neden Beylikdüzü'nden değil de Esenyurt'tan aday olduğunu sorulması üzerine, "İnsan keyif aldığı birtakım tercihlerde bulunabilir" açıklamasını getiren İzsiz, "Daha önce milletvekili ve belediye başkanlığı aday adaylıklarım oldu. Birçok görevde bulundum. İstanbul'a gelirken yol parasını bulmakta bile zorlanan bir gencin bu kadar görevde bulunması takdir edilmelidir. İş yaşamımdaki başarılarımı, siyasette de insanımızın hizmetine adamak istiyorum. Esenyurt'un elbette sorunları var. Ama bu sorunlar baş edilmez değil" dedi. BARIŞ KIŞ

Yorumlar (0)