İstanbul Boğazı elektrik üretecek

BTP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Selim Kotil seçim çalışmaları kapsamında Beşiktaş Çarşı esnafını ziyaret etti.

İstanbul Boğazı elektrik üretecek

Selim Kotil’e BTP İstanbul İl Başkanı Fuat Şengül, BTP Beşiktaş Belediye Başkan adayı Kemal Kamburoğlu ve çok sayıda partili de eşlik etti. Vatandaşlar ve esnaftan yoğun ilgi gören Kotil, soruları da yanıtsız bırakmadı. İstanbul Boğazından elektrik üreteceklerini söyleyen Kotil, “Gittiğim her yerde söylüyorum. İstanbul Boğazı dünyanın en büyük nehridir. İstanbul Boğazı İstanbul’un bütün elektrik ihtiyacını karşılayabilecek potansiyele sahiptir. 4 tane Keban Barajına eşdeğer elektrik üretebiliriz. Bu enerji ile yapamayacağımız şey yok” dedi.

Hayatı ucuzlatacağız
Bir vatandaşın hayat pahalılığına dikkat çekmesi üzerine İBB’nin İstanbullunun hayatını kolaylaştırabileceğini belirten Kotil, “Silivri’de, Çatalca’da seralar kuracağız. 'Ama nasıl olur İstanbul seracılık için çok soğuk, Türkiye’de seracılık Akdeniz’de yapılıyor' demeyin. Dünyanın en büyük seraları Hollanda’da. Hollanda İstanbul’dan daha mı sıcak? Değil. Seraların en büyük gideri iklimlendirmedir. Biz boğazın altına su güllerini koyduğumuz zaman İstanbul’da seracılık çocuk oyuncağı olur. İşte o zaman ucuza ürün üretiriz, halkımız da ucuza ürün bulur” ifadelerini kullandı. DHA

Yorumlar (0)