İstanbul kreşlerle tanışacak

Küçükçekmece Belediyesi tarafından hayata geçirilen Halkalı Gündüz Çocuk Bakım Evi’nin açılışı, Millet İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, “Küçükçekmece'den başlayarak İstanbul kreşlerle tanışacak” dedi

İstanbul kreşlerle tanışacak

 “Yuvamız İstanbul” programı çerçevesinde açılması planlanan bakımevlerinden ilki olan ‘Halkalı Merkez Mahallesi Gündüz Çocuk Bakım Evi’nin açılışına İmamoğlu’nun yanı sıra Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, milletvekilleri, il ve ilçe belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılışta konuşan Ekrem İmamoğlu, katılımcılara, “ Attığımız bu kreş adımını İstanbul’un tamamına yaygınlaştıracağız. İlçe belediye başkanları ile müşterek ya da İBB olarak. Bizim istediğimiz, çocuklarımızın iyi eğitim alarak, hayata hazırlanması. Annelerin ve kadınların üretim hayatına dahil olmaları. Çocuklarımızın akıldan ve bilimden ayrılmamasını sağlayacağız. Çocuklar bizim geleceğimiz. Onların akıllı, bilim yolunda, kültürü sanatı hayatına katmış, milli değerlerine bağlı nesiller olmalarını sağlayacağız. Böyle olduğunda bu millet çok büyük bir millet olur, başka bir şeye ihtiyacımız yok. 17 yıldır iktidar partisiyle birlikte Büyükşehir’i yöneten akıl, bu işi düşünemedi. Biz geldik, onlara kreş demeyi öğrettik. Dar gelirli aileler ile bizim işimiz. Çalışmak zorunda olan yalnız anneler var. Belediyelerin en büyük avantajı kamu hizmeti yapıyor, kira vermiyor. Bizim bütün projelerimiz fedakârlık istiyor” dedi.

İki yılda 15 kreş hedefliyoruz
“Yuvamız İstanbul” programı çerçevesinde açılması planlanan bakımevlerinden ilkini Küçükçekmece’de hayata geçirdikleri için mutluluk duyduğunu ifade eden Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, “Ekrem İmamoğlu İstanbul’da 5 yılda 150 kreş açacağının sözünü vermişti. Biz de ilk iki yılda 15 kreş açacağımızın sözünü vermiştik. Hemen ikinci ayımızda bu kreşlerden ilkini hizmetinize sunuyoruz. Bundan sonra birer ay arayla kreşlerimizi hizmetinize açacağız. Bütün bunları Ekrem İmamoğlu başkanımızla birlikte planlıyoruz. 23 Haziran seçimlerinde İmamoğlu’nun seçilmesine Türkiye’nin ihtiyacı var. İstanbul’un ihtiyacı var. Bu anlamda desteklerinizi esirgemeyeceğinize inancımız tam. Tüm Küçükçekmecelilere teşekkür ederim” diye konuştu.
YAKUP TEZCAN

Yorumlar (0)