İstanbul’a ihanet ettiler

Silivri'de konuşan CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, “Uzun yıllardır bu şehri yöneten aklın yorgun olduğunu biz değil kendileri söylüyor. Bu şehre ihanet ettiler mi? Ettiler. Ben ettiklerine şahidim” dedi

2019 Yerel Seçimleri 04.03.2019, 07:25 04.03.2019, 07:29 Burak ZİHNİ
İstanbul’a ihanet ettiler

Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Silivri'de sivil toplum kuruluşu, meslek odaları, yöre derneği temsilcileri ve muhtarlar ile buluştu. CHP Silivri Belediye Başkanı ve CHP'nin Silivri Belediye Başkan adayı Özcan Işıklar ile toplantının yapıldığı düğün salonuna giren İmamoğlu, "Silivri'nin gerçek sahipleri hepinizi sevgiyle selamlıyorum" diyerek konuşmasına başladı.

Herkes mutlu olacak
İstanbul'un tümünü kapsayan bir anlayışla hizmet edeceğini belirten İmamoğlu, "İnsanları ötekileştiren, paramparça eden, 'sen daha az seviyorsun ben daha çok seviyorum' diyen bir anlayışı kabul etmiyorum. İnançları ölçen bir anlayışta olmayacağım. Ben her vatandaşımı çok seviyorum. Nereden olursa olsun. Bu şehirde yaşayan her insanı mutlu etmek istiyorum. Bana oy vermesinin hiçbir önemi yok. Vermese de onu da mutlu etmek istiyorum. Benim insana eşit hizmet verme anlayışını sağlamak arzusundayım" dedi.

Gençler ihmal edilmiş
İmamoğlu, gençlere önem veren projeler geliştirdiklerini belirterek, "Kent yoksulluğu yaşıyor muyuz? Yaşıyoruz. Ben geziyorum ve görüyorum içim yanıyor. Gençlerimizin umutsuzluklarını gördükçe gerçekten üzülüyorum. Bu şehirde gençler için hiçbir şey yapılmamış. 30 yıl aynı felsefenin yönettiği bir yerde İstanbul'un en kötü şehrini yaptıysanız hesap vereceksiniz. Yok öyle yağma. Ben kendimi mesul hissediyorum. Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumda Bağcılar'ı, Esenler'i Sultanbeyli'yi nasıl mutlu ederim onun için çalışacağım. Suç oranı en yüksek sizin yönettiğiniz yerde, eğitim oranı en düşük sizin yönettiğiniz yerde, okuma yazma bilmeyenlerin en yüksek sayısı sizin yönettiğiniz yerde. Başarı nerede Allah aşkına? Köprü yapmak mı başarı? Tünel yapmak mı başarı? Ben bu hizmetleri milletin cebindeki parayı koruyarak yaparım. Dolayısıyla sizi 19. yüzyılın aklıyla yönetmek haksızlıktır" ifadelerini kullandı.  "Bu şehir bu ülkenin önemli şehridir" diyen İmamoğlu, "Bu şehirde motor iyi çalışırsa Türkiye daha iyi çalışır. Eğer motor çalışmazsa Türkiye durur. Biz sadece İstanbul'un yaşayanları değiliz, Türkiye’yiz” dedi.

Türkiye’de tek bir proje
Silivri'de Tarımsal Üretim ve Araştırma Merkezi'ni ziyaret ederek incelemelerde bulunan İmamoğlu'na Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar da eşlik etti. CHP'nin Silivri Belediye Başkan adayı da olan Işıklar, ekili bölgeleri gezdirerek İmamoğlu'na bilgiler verdi. Üretim merkezindeki tarımsal faaliyetleri anlatan Işıklar, "Türkiye'de tek bir proje. Daha da geliştirerek dünyadaki tarım üreticilerini hayran bırakabiliriz" dedi. İmamoğlu ve Işıklar'ın kucağına kuzu alması ise renkli anlar oluşturdu. Üreticilerle görüşen İmamoğlu, "Tarımla uğraşan herkesin üretimini vatandaşla buluşturan bir sistem kuracağız. Sizler 'Kime satacağız?' diye düşünmeyeceksiniz. Çok güzel çalışmalarımız olacak" dedi.

Yorumlar (0)