İstanbulluyuz ayrım yapmayız

CHP’nin İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, katıldığı televizyon programında soruları yanıtladı. Her kesimin oyuna talip olduğunu ifade eden İmamoğlu, “Biz İstanbulluyuz. Kürt vatandaşlarımızın en fazla yaşadığı kent İstanbul. İstanbulluyuz ayrım yapmayız” dedi.

2019 Yerel Seçimleri 26.01.2019, 07:23
İstanbulluyuz ayrım yapmayız

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat isimli programa konuk oldu. Halkın en önemli sıkıntılarının başında ekonomik zorluklar ve işsizliğin yer aldığını belirten İmamoğlu, “Pazarlarda bunu derinden hissediyorsunuz. İstanbul ekonomiyi yoksulluğu bu kadar hissediyorsa, Türkiye’yi Allah korusun.” ifadelerini kullandı. İmamoğlu, Meclis başkanlığını bırakmayan seçim yarışındaki rakibi Binali Yıldırım için ise “Kazanacağız ve sevdiği mesleğe geri dönecek” yorumunda bulundu.

350 bin kişinin işi yok
İstanbul’da 1 milyon 161 bin, 0 ila 4 yaş aralığında çocuk bulunduğuna vurgu yapan İmamoğlu, çok sayıda annenin sosyal hayata katılmakta güçlük çektiğini söyledi. İstanbul’daki kreş sayısını artırarak bu sorunu aşacaklarını ifade eden Başkan Adayı, “İstanbul eğitim seferberliğine muhtaç. 350 bin kişinin mesleği yok, çalışmıyor. İstanbul’da kadını genci işe sokacağız. Kadınlar hayata katkı sunabilse bambaşka bir İstanbul olur.” açıklamasını yaptı.

İstanbul ittifakının adayıyım

Her kesimin oyuna talip olduğunu ifade eden Ekrem İmamoğlu, “Biz İstanbulluyuz. Kürt vatandaşlarımızın en fazla yaşadığı kent İstanbul. İstanbulluyuz ayrım yapmayız. Ekmeğimiz, çayımız aynı. Kimlik üzerinden siyaset yapılmasından bu millet usandı” dedi.

Kenti kendi kaynaklarıyla yöneteceğiz
İstanbul’u yönetmek konusunda en ufak bir kuşkularının olmadığına dikkat çeken İmamoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Biz bu kenti kendi kaynaklarıyla yöneteceğiz. İstanbul’un, beyinleri zeki insanları var. İstanbul’u yönetme konusunda en ufak bir kuşkumuz yok. İstanbul’un yeni bir nefese ihtiyacı var.”

Ben olsam bırakırdım
İmamoğlu, yerel seçimlerdeki rakibi Binali Yıldırım’ın Meclis Başkanlığı’nı bırakmaması hakkında ise şu yorumu yaptı: “Ben yerinde olsam Meclis Başkanlığı görevinden istifa ederdim. Bir anayasa maddesi var. Ancak benim şahsi gündemim değil. Bu kadar tartışmak da hoş değil. Ancak 1 Nisan’da sevdiği mesleğe geri dönecek. Biz kazanacağız.”

Yorumlar (0)