Uysal çok güzel işler yapacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Büyükçekmece’de turizmci ve ihracatçı iş insanlarıyla bir araya geldi. Toplantıda konuşan Çavuşoğlu, “İnanıyoruz Mevlüt Uysal, Büyükçekmece’ye çok güzel hizmetler yapacak.” ifadelerini kullandı.

Uysal çok güzel işler yapacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu Büyükçekmece’de ağırladı. Albatros Sahili’ni boydan boya yürüyen Başkan Uysal ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, güneşli Pazar gününü sahilde geçiren Büyükçekmecelilere karanfil vererek sohbet etti ve bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.Uysal'a güveniyoruzUysal ve Çavuşoğlu kendilerini takip eden basın mensuplarına da açıklamalarda bulundu. 
Bakan Çavuşoğlu, Başkan Uysal’ın bir 5 yıldır çok başarılı şekilde İBB Başkanlığını yürüttüğünü belirterek, “İstanbul bugün bir çok ülkeden büyüktür. İnanıyoruz Mevlüt Uysal, Büyükçekmece’ye çok güzel hizmetler yapacak. Büyükçekmece İstanbul’un en güzel yerlerinden birisi. Ama yerel yönetim bakımından mahrum edilmiş bir yer. Bu açığı da kapatacak kişi Mevlüt Uysal’dır. Kendisine güveniyoruz; Her zaman da güvendik. Kendisiyle gurur duyuyoruz. Her zaman yanında duracağız. Seçilirse her türü desteği de vereceğiz" diye konuştu.

Türkiye çağ atladı
Başkan Uysal ve Bakan Çavuşuğlu daha sonra Büyükçekmece Eser Otel’de turizmci ve ihracatçı iş insanları ile bir araya geldi. Yoğun katılımla gerçekleştirilen toplantıda konuşan Bakan Çavuşoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal'ın İstanbul'a çok güzel hizmetleri olduğunu ve kendisiyle gurur duyduğunu belirterek, “Binali Beyi anlatmama gerek yok. Ulaştırma Bakanlığı döneminde Türkiye çağ atladı. Sizlerin desteğiyle Mevlüt Uysal ve Binali Yıldırım el ele verecekler hem Büyükçekmece hem de tüm İstanbul'da çok güzel hizmetler yapacaklar. Şehri çalışacak insanlara teslim etmek lazım" dedi.

Ranta tevessül etmişler

Büyükçekmece’nin belediyecilik bakımından şu anda İstanbul'un en geri kalmış yerlerinden bir tanesi olduğunun altını çizen Çavuşoğlu, "Bunun sebebi ne biliyor musunuz? 'Nasıl olsa beni seçecekler' anlayışı. 'Ben çalışsam da çalışmasam da nasıl olsa oy verecekler' anlayışıyla hiçbir şey yapmayıp, sadece rant ve diğer yollara tevessül edilmesidir. İstanbul'un en güzel yerlerinden biri olan Büyükçekmece'ye fuar için gelenler, o kadar trafiği göze alıp şehir merkezine gidiyor. Bunun nedeni ne? Bu sorunu giderecek olan da Mevlüt Uysal ve Binali Yıldırım'dır. İkisi ele ele verdikten sonra Büyükçekmece, sadece turizm açısından değil her bakımdan insanların yaşayacağı bir ilçe haline gelir" ifadelerini kullandı.

Turizm bölgesi olacak
Toplantıda konuşan Başkan Uysal ise Büyükçekmece’nin İstanbul’un herhangi bir ilçesi olmadığını belirterek, "Büyükçekmece’ye geldikten sonra memleketim olan Alanya’ya benzetmeye başladım. İnşallah Büyükçekmece de İstanbul’un turizm bölgesi olacak” dedi.  Büyükçekmece’nin ilçede oturanlar kadar İstanbul ve Türkiye için de önemli olmasını arzu ettiklerini ifade eden Başkan Uysal, “Burası o zaman hem turizmciler hem de iş insanları için önemli hale gelir" diye konuştu.

Büyükçekmece’nin kaderini değiştirelim
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na göl kenarındaki yeşil alanları gezdirdiğinin bilgisini veren Uysal, “Büyükçekmece’de gölün kenarında İSKİ’nin 300 metrelik koruma bandı var. 30 kilometrelik o göl kenarı eğer gerçekten doğal yeşil alan olarak doğru bir şekilde planlanırsa İstanbul’un ve Türkiye’nin en güzel yeşil rekreasyon alanı olur. Sayın Bakanımız orayı görünce, 'Buraların uygun yerlerine golf sahaları kurarsanız turizm adına çok ciddi katkısı olur' dedi. Bunu hayli hayli yapabiliriz. Çünkü oldukça geniş alan var" diye konuştu. Dünyanın en güzel yerleşim yerlerinden birine sahip olan Büyükçekmece’ye hak ettiği hizmetleri getirmek için göreve talip olduklarını kaydeden Uysal, “Gelin şu Büyükçekmece’nin kaderini değiştirelim” dedi.
 

Yorumlar (0)