17.10.2018, 19:57

AK Parti İstanbul’da CHP’yi nasıl yenecek?

Genel Başkan İlçe Başkanları ile toplantı yaptığı esnada attığı twitle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayını açıklıyoruz diyen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu başta hemşerim olan İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin olmak üzere birçok kişi paniklendi.
Devrimci kimliği ile tanıdığım bir kadın olan Kaftancıoğlu’nun bu çıkışı ile ne yapmak istediğinin tartışıldığı şu günlerde başta CHP’nin ‘Bizden kimse alamaz’ dediği Şişli ve diğer ilçelerinde kiminle, nasıl seçim alacağı da en çok tartışılan konuların başında gelmektedir.
Çünkü karşısında ki rakibin parti içi disiplini ile CHP’nin yaşadıklarına baktığınız da CHP’nin AK Parti ile değil kendi içindeki yarışçıları ile yarışacağı ve adayların belirlenmesi ile iyiden iyiye parçalanıp, elindeki belediyeleri de devşetin de tüm imkanlarını elinde tutan AK Parti’ye kaptıracağı da bir gerçekti.
Çünkü görünen köy klavuz istemiyor, CHP’nin iç karışıklığını gösteriyor..

Kim demiş Amerika düşmanımız!
FETÖ'yü elinde tutup, papazı alan Amerika’nın ‘İlişkilerimiz düzelecek’ açıklaması ile dört takla olanların daha dün ABD’yi düşman ilan ettiklerini hatırladıkça kendi kendime gülüyorum.
Çünkü Menderesten beri dost oldukları Amerika’nın bir twitle ellerinde ki ekonomiyi dolarla alt/üst edişi ardından ana/avrat dâhil demediklerini bırakmayanların bugünden itibaren Trump’un aslında Türkiye’de gitme biri hatta Müslüman olduğunu ilan edecekler gibi..
Aynı şeyi Rahip Brunson içine yapanların şimdiki hedeflerinin, Ambargo konula iki bakanın ABD’ye girişini sağlayıp ardından Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı geri alıp hediyesi olarakta tıkanmış olan ABD’nin silah tüccarlarının kasalarını rahatlatma adına milyar dolarlık silahları da alarak, dostluğumu iyice pekiştirip, İranlı Rezza’ya da yol açıp, yerel seçimler öncesi Münbiç’e yapılacak olan bir hareket ardından kahramanlık edebiyatları ile seçimleri kazanmaktır.
Ve bunları yaparken de yıllardır dostumuz olan (!) ABD’nin tam desteğini de almaktır. Öyle de olacak gibi.
Yani 16 yıldır oynanan yani AK Parti’yi iktidarda tutmak için Amerika Düşman, ABD dost oyununu oynamaya devam.

Yorumlar (0)