05.12.2018, 19:46

Ana muhalefet halen uyuyor

AK Parti Genel Başkanı Sayın Erdoğan, bu seçimlerde de mutlaka atmosferi ülkenin beka sorununa, milli kurtuluş havasına döndürüp İstanbul ve diğer büyükşehir belediyeleri kazanabilmek için; sanki yerel seçim değil de genel seçimler yapılıyormuş havası verecek. Hatta bizler bu sinyalleri aldık bile.
Bu arada Ana Muhalefet partisi ayakta uyuyor. Mantıklı ve planlı bir tarzda halen hareket etmiyor ya da edemiyor. Oysa köprüden önce son çıkıştayız. Bir daha ki genel seçimlere kadar başardı başardı başaramazlarsa hapı yuttular demektir. Halen doğru dürüst İstanbul adayını netleştirmediler. Oysa boksta bile rakibin hamlesine göre gard alınır. Millet ittifakıyla bir şekilde net ve mantıklı kararlar alamıyorlar. Bu arada Sayın İnce unutturulmaya çalışılıyor. Onu by pas etmeye çalışıyorlar. Halbuk ki aday olarak göstermezlerse bile kendisinden ve bilgi becerilerinden pek ala yararlanılabilirdiler.
Millet ittifakına zillet ittifakı diyen ve milyonlarca oy alan CHP ile İYİ Parti seçmenine karşı haklarını koruma adına en azından Sayın Bahçeli ve zillet ittifakı diyenler hakkında yargıya baş vurabilirlerdi. Ya akılları başında değil yahut ne yapacaklarını bilemeyecek kadar pasifler.
Milyonlarca seçmen ve alt taban umudunu bu milli itifaka bağlamışken aklı selim davranıp güçlü rakipler bulmakta ve onları aday göstermede son derece pasif kalıyorlar. Elbette ki bu davranışlar bu pasif kalmalar kendilerine oy kaybettirecek farkında bile değiller.Bu arada zaman kaybı ve istiktrarlı kararlar verip doğru ve güçlü adaylar belirleme de kaybedilecek zaman rakibe yol aldırır.Alınan ve kat edilen yol da oy aldırır görüşündeyim. Zaten parti içinde kaynayan kazanlar ve bir türlü birliği beraberliği elde edemeyen CHP sık sık firikik ve penaltı yaratıp Eski bir futbolcu olan Sayın Erdoğana puan kaptırıyor.Bu seçimlerde de aklını başına alıp güzel bir hikaye yazmakta geç kalırlarsa iyi bir öyküleri plan ve projeleri olmazsa yazık olacak ve kaybedecekler. Öncelikle aday seçmede doğru ve başarılı adayları üstelik her kesimden oy alabilecek nitelikte olanları sahaya sürmeleri gerekecek.
Bunu AK Parti yapıyor. Örneğin İstanbul adayını Sayın Binali Yıldırım'ı göstermekle işi ne de çok ciddiye aldıklarını ve ne pahasına olursa olsun İstanbul’u almayı hedeflediklerine göre içinden çıkılmaz zor bir atmosfer yaşadıklarının farkında olduklarından ötürü boş durmuyorlar hedef beliyorlar. Üstelik içinde bulunduğumuz bu krizlere bu ekonominin zor durumda olmasına rağmen eğer İstanbulu alırlarsa bu onların başarısından da öte CHP’nin ayakta uyumasından kaynaklanıyor olacak. Şimdi aşina olduğunuz bir hitapla ey CHP kendine gel demenin zamanı şimdi değilse ne  zamandır? 
Çok da fazla bir zaman kalmadı seçim sandıklarının önümüze gelmesine. Sayılı günler çabuk geçer. Adayların belirlenmesi ve belirlenen adayların sahaya inmeleri propaganda yapmaları özellikle de yapacakları hizmetleri plan ve projelerini anlatmaları milli iradeyi yani seçmene kendilerini kabullendirmeleri kolay olmasa gerek.
AK Parti'nin İzmir adayı Sayın Zeybekçi’ye gelince ağzıyla kuş tutsa hava da uçsa suyun üstünde yürüse akla hayale gelmez kerametler gösterse İzmir’i unutsun üzerine bir bardak su içsin. Kazanamayacak zira makas çok açık. Bu CHP’nin İzmir'de çok güçlü olmasından ziyade İzmirlilerin iktidara olan güvensizliği ve çok bilinçli olmalarından kaynaklanan bir durumdur. Bu da böyle biline. Hatırlancağı üzere bu ekonomik krizler daha yok iken ve AK Parti ilk baharını yaşıyorken bile İzmir'e aday gösterilen SayınYıldırım bile seçim kazanamamıştı. Bu çok önemli bir seçim parametresi olmalı.
MHP kendi seçmenini bile şaşırttı ve tarihe inanılmaz not’lar düşürüyor düşürmeye devam ediyor. Sayın Bahçeli an olur gün olur oturmakta olduğu koltuğu eninde sonunda kaybedecek ve zamanı gelince de yazmıştım söylemiştim diye hatırlatırım.

Yorumlar (0)