31.10.2018, 19:34

“Andımız”ı okuyalım

Ne andımız varmış be! Milleti tarumar eyledi...
**
Dikkatli olmak lazım:
Okursan; Türk,
Okumazsan; Kürt, Çerkez, Arap, Laz olursun heeee!
Dahası, bütün namusun, onurun, şerefin ve izzetin gider..! Ama okursan; sıkıntı olmaz! 
"Ne hallere düştük ey gazi Hünkar..."
**
Ankara'da öyle oldu, böyle oldu, bu; bunu dedi, şu; şunu dediyi bir tarafa bırakalım, okuyalım bakalım.
"TÜRKÜM";
"...Kabe arabın olsun, Çankaya bize yeter"... diyecek kadar!
Milletim aleyhine casusluk yapacak, devletimin sırlarını yabancılara peşkeş çekecek kadar 
"DOĞRUYUM" 
Bu Milletin henüz doğmamış çocuklarının geleceğini, 50 yıldan beri yabancılara "ipotek" ettirecek kadar "ÇALIŞKANIM"
"İLKEM" (baş kuralım, ana prensibim); doğan çocukları cami avlularına, çöp bidonlarına atarak, sokak çocuklarını her geçen gün çoğaltarak, "KÜÇÜKLERİMİ KORUMAK"tır.
Ve ecdadımın servetine sahip olmak, bir an evvel yakayı onlardan kurtarmak için "dar'ül aceze"ye gönderecek kadar "BÜYÜKLERİMİ SAYMAK"tır.
Has evlat bilinen katiller sürüsü 15 Temmuz ve benzeri zamanlarda, Ülkeme "beka" sorunu yaşatsalar da; Onlar; has Türkleridir "YURDUMUN" 
**
Soyu, sopu, dili, kültürü, töresi aynı olsa da, kendilerinden ihanet görsem de, 'beni, ben yapan' bu kavimlere ihanet içinde olsam da, birbirimizin kuyusunu kazsak da; "BUDUNUMU" her şeyden üstün tuttar, üzerine başka değer koymam!
Onları herkesten, hatta kendi
"ÖZÜMDEN ÇOK SEVERİM", karşılıksız olarak aynı muhabbetle onlarda beni!
"ÜLKÜM" (amacım, ulaşmak istediğim nokta); İzmir Limanı ihalesini önce geciktirip sonra ihalesinin iptaline sebep olarak; vatanı, milleti milyarlarca $ zarara uğratacak kadar 
"YÜKSELMEK, İLERİ GİTMEKTİR"
Türk o kadar değerlidir ki; benim "VARLIĞIM" onun varlığı yanında bir hiçtir.
Beni yolda satsa da, bana ihanet etse de; kendi varlığım, emsalsiz değerler üreten "TÜRK VARLIĞINA", karşılık beklemeksizin "ARMAĞAN OLSUN" (feda olsun)!
Bu yüksek ideallere, ilke ve ülkülere inanmak, onları bire bir yaşamak, bunlar dışındaki farklı düşünce ve sapıkça fikirlere (!) özümde ve sözümde yer yoktur.
Böyle düşüncelerde olanlar kendilerine "NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE" der ve bunda 'ahid'leşirler!
Arap, Alman, Rus vs. olmadıklarına bunun için şükreder, övünürler! Kendilerince Türk doğmanın ayrıcalığını yaşar, bununla iftihar ederler. Ben de, Türk olarak doğmuşum. Bu alt kimliğimden rahatsızlık duymadığım gibi övünç kaynağı olmayacağının da idrakindeyim. Hayatıma anlam kazandıran şey; inancımdan aldığım asıl kimliğimi koruyarak Öte'lere gitme mücadelesidir.
"Bir Türk dünyaya bedel" diye diye büyüdük. Aklımız bastığında gördük ki; ABD Dolar'ının, satın alamayacağı kimseler parmakla gösterilecek kadar azdır maalesef. Ne diyelim; "şükür halimize, Elhamdülillah!"
Andımız bize az şey mi kazandırdı? Ruh, şuur, bilinç aidiyet duygusu, Milli ve Mukaddes değerler vb.
Sen, bunca kıymet ve değeri ne ile kazandın zannediyorsun!? Yoksa; İstiklal Marşı ile mi!? İstiklal Marşı'nda atıf yapılan değerler ve mesaj bu topluma benimsetilmek istenseydi, andımız hafta içinde hergün okunurken; İstiklal Marşı bir defa mı okunurdu!? Hiç kimse kusura bakmasın, Atasözünde "Kişinin fikri ne ise zikri de o dur" der. İnsan ve toplum hayatı kavramlara yüklenilen değerlere göre şekil alır. Bu şekil ise; sizin hem fikrinizi hem de zikrinizi yansıtmış olur.
Hülasa; 1430 yıllık manevi değerlerimize, 719 yıllık milli varlığımıza küçümsenmeyecek katkıları olan "ANDIMIZ"ı okumaya devam..!
Hem arayan bulur; belasını da, Mevlasını da... Kim bilir? Belki de; bulmuşuzdur! Selam ve sevgi ile. 

Yorumlar (0)