Arnavutköy'de kaçak hafriyat ve moloz dökümlerine tepki

İstanbul'un korkulu rüyası olan kaçak hafriyat ve molozlar Arnavutköylüleri isyan ettirdi. Ömerli Mahallesi'nde fabrika ve evlerin olduğu bölgeye bırakılan maddeler halkın tepkisine neden oldu. Kaçak döküm yapanların güvenlik kameralarına rağmen buna devam etmesine yönelik olarak vatandaşlar; "Kaçak döküm yapan sürücüler, güvenlik kameralarının yönünü değiştiriyorlar" dedi.

Arnavutköy Haberleri 24.11.2020, 10:17 24.11.2020, 10:20 Burak ZİHNİ
Arnavutköy'de kaçak hafriyat ve moloz dökümlerine tepki

Bolluca ve İmrahor'daki hafriyat döküm sahalarına gitmek yerine Ömerli Mahallesi'ndeki fabrikalar ve evlerin bulunduğu bölgeye kamyonlardan moloz ve inşaat atıkları dökülmesi mahalleliyi isyan ettirdi. Kaçak döküm yapan kişiler, gece saatlerini tercih ediyor. Kimsenin olmadığı saatlerde gözetmen kılavuz dedikleri kişiler eşliğinde Ömerli Mahallesi'ndeki fabrikaların olduğu bölgeye gelen hafriyat kamyonu sürücüleri iddiaya göre, fabrika sahipleri ve mahalle sakinlerinin güvenlik amacıyla bazı direklere kurdurduğu kameraların yönlerini değiştirerek hafriyat dökümü yapan araçların plakalarının görüntülenmesini de engelliyor.

MAHALLELİ ŞİKAYET ETMEYE KORKUYOR

İnşaat molozlarının Ömerli Mahallesi'ndeki fabrikaların bulunduğu bölgeye ve mahalleye 200 metre yakınlıktaki yollara döküldüğünü söyleyen mahalle sakinlerinden Zafer Kara; "Buraya kaçak bir şekilde hafriyat dökenler geceleri geliyor. Hafriyat kamyonunun önünde bir gözetmen araç oluyor genelde. Yollara koyulan güvenlik kameralarının yönlerini değiştiriyorlar. Burada fabrikalar var, fabrikaların güvenlik görevlileri var ancak kaçak döküm yapanları yardıkları zaman can güvenliklerinden endişe ediyorlar. Döküm yapılırken görüntülendikleri takdirde 120 bin lira cezası var. Normalde Bolluca'daki döküm sahasına gitmeleri gereken bu hafriyat kamyonları, oraya gitmek yerine bedavadan buraya döküp kaçıyorlar" dedi. DHA

Yorumlar (0)