26.01.2019, 06:50

Artistler sahnede

Evet artistlerimiz sahneye çıkmaya başladılar.Gerçek artistler meslekleri gereği rol yaparlar ama iyi ama kötü beğenir beğenmezsiniz size kalmış ve etik kurallar dahilinde eleştirebilirsiniz.
Ancak bizim siyasi artistlerimiz rol yapmayıp yalan dolu vaadlerde bulunuyorlar üstelik de bizler de onları ne yazık ki eleştiremiyoruz. Ya inanacağız yalanlarına ya inanacağız yani bile bile kanacağız. İşte bu tarz bu edayla sahneye çıkıyorlar. Gel de alkışlama gel de inanma böylesi bir atmosferdeyiz. Hızla yerel seçimlere doğru yol kat ediyoruz üstelik de genel seçim havası veriliyor.Ülkemizin beka sorunuymuş gibi allayıp pullayıp suni boyayla renklendiriyorlar.
Peki ana muhalefet ne yapıyor bu arada belirsizlikler başrolde.Üstelik bu ana muhalefet iktidara da talip durumda. Teori olarak söylemedikleri yok. Pratiklerine bakıyorsunuz bırakın Türkiye’yi yönetme taliplerine bir köyü bile yönetemeyecekler kadar hatalar ve eksikliklerle donatılmışlar. Bu yüzden boşuna demiyorum artistler sahnedeler. Kim ne yapıyor fazlasıyla soru işaretleriyle dolu bir hazırlıktır gidiyor ana muhalefette…
AK Parti Genel Başkanı Sn. Erdoğan da halen de kriz kelimesini zikretmiyor etmemeye de fazlasıyla kararlı ancak aldıkları önlemler ve güya ekonomide yapmış oldukları önlemler yahut yaptırımlar bariz bir şekilde kriz önlemlerinden başka da bir şey değil.
Sn Bahçeli, açıklamalarıyla bir parti genel başkanı olmaktan çıkmış ve tehdit dolu demeçler veriyor. Kamplaşmaya kutuplaşmaya zemin hazırlıyor. Oysa milli irade haklı yere parti genel başkanların plan ve planlarını adayların projelerini görmek duymak istiyor. Bunları hak getire...
İYİ Parti'ye gelince küçük dağları ben yarattım edasıyla istedikçe istiyor doğrusu İYİ Parti kendine çok iyi çalışıyor ama sadece istemekle ve Sn.Kılıçdaroğlu'nun pasifliğinden yararlanma yoluna gidiyor muhtemelen de başarıyor. Oysa Kılıçdaroğlu istifa edip yahut genel başkanlığı devretmiş olsaydı kendisinden daha çok mücadeleci ve savaşçı bilgilerle donanımlı bir CHP’liye bence çok şık olurdu. Apoletçi ve adam seçimi kazandı diyen Muharrem İnce sisli dağların ardında gizemli kaldı gittikçe kendini eritti. Bu davranış ve hatalar da eski bir futbolcu olan Sn.Erdoğan’a öylesine bir yarıyor ki penaltı üstüne penaltıları gole çeviriyor. Sonra da sahneye çıkıp balkon konuşmaları yapıyor.
Seçmen anladığım kadarıyla belirsiz durumunda zira iktidarın adaylarını seçse olmuyor. Seçmese kime oy vereceksin başka seçenek var mı diyenlerle dolu. İşte bu tarz düşünce ve belirsizliklerle seçime gideceğiz. Aslında bir köşe yazarı olarak sonuçları hiç de merak etmediğim etmeyeceğim. Çünkü nelerin olacağı veya olmayacağı sanki şimdiden belli olmuş bir atmosferde seçime gideceğiz. Öyle ya artistlerimiz yavaş yavaş sahneye indiler iniyorlar. Bu durumda hayırlısı olsun demekten de başka seçenek kalmıyor yahut bırakmadılar.

Yorumlar (0)