Çocuklarımızın yüzleri gülecek

Avcılar Müftülüğü tarafından ‘Bu kış bayram olsun, yolumuz iyilik olsun’ sloganı ile düzenlenen kampanyada toplanan para ile alınan 440 bot ile 225 mont Mardin’deki ihtiyaç sahibi çocuklar için gönderildi.

Avcılar Haberleri 03.02.2021, 17:44 Burak ZİHNİ
Çocuklarımızın yüzleri gülecek

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı, bir süre önce Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için ‘Bir mont, bir bot’  adı altında yardım kampanyası başlattı. Avcılar Müftülüğü’nün çağrısı üzerine kampanya kapsamında  toplanan para ile satın alınan bot ve montlar kolilere doldurularak Mardin Müftülüğü’nce dağıtılmak üzere yola çıkarıldı.


49 koli gönderiliyor

Avcılar Müftüsü Bekir Derin, "Mardin İl Müftülüğümüz aracılığı ile Mardin’deki ihtiyaç sahibi çocuklarımıza bu emanetleri gönderiyoruz. Müftülüğümüz görevlileri ve hayırseverlerimizin desteği ile 440 kız ve erkek botu ile 225 montu yanında çorap ve bereleri de olmak üzere 49 koliyi Mardin İl Müftülüğü’ne ulaştırmak üzere yola çıkarıyoruz. İnşallah bu göndereceğimiz emanetlerle oradaki çocuklarımızın yüreği ısınacak, yüzleri gülecek. Böyle bir hayra vesile olunduğu için oradaki çocuklarımız adına kampanyaya destek veren halkımıza teşekkür ediyorum" dedi. DHA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?