İlkel şartlarda zorlu eğitim

Bağcılar Belediyesi izci liderleri, izci çocukları daha iyi yetiştirebilmek amacıyla Türkiye İzcilik Federasyonu’nun Bolu Aladağ’da düzenlediği Kış Kampçılığı Liderlik Kursu’na katıldı. İlkel şartlarda yaşayan liderler  zorlu bir eğitimden geçti.

Bağcılar Haberleri 18.02.2021, 16:28
İlkel şartlarda zorlu eğitim

Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından 8-14 Şubat 2021 tarihleri arasında Bolu Aladağ’da Kış Kampçılığı Liderlik Kursu düzenlendi. Türkiye genelinden 27 izci liderinin katıldığı etkinlikte Bağcılar Belediyesi Spor Kulübü’nden iki izci lideri yer aldı. Katılımcılar, izcileri daha iyi eğitebilmek amacıyla Aladağ’ın zorlu şartlarında bir hafta geçirdiler.

Hayvan izi takip ettiler

İzci liderleri için elektrik başta olmak üzere çağın bütün getirilerinden uzakta Kan Tuzla Yaylası’nda ilkel hayat sürecekleri bir ortam ayarlandı. Liderler, çadır kurma, ateş yakma, odun kesme, barınak yapma, iglo yapma, yemek pişirme, hayvan izi takibi, buzlu suya düşeni kurtarma teknikleri eğitimine tabi tutuldu. Katılımcıların hepsi tecrübeli olmasına rağmen zaman zaman kış şartlarında sıkıntılar da yaşadılar. Pandemi nedeniyle sosyal mesafeye dikkat eden izci liderleri tek kişilik çadırlarda kaldılar.

Tekstil atölyesi için 40 kişilik istihdam

Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı, bir istihdam organizasyonuna daha sahne oldu. 15 Temmuz Mahallesi’nde faaliyette olan Güneş Tekstil’in talebi doğrultusunda Bağcılar Belediyesi Kariyer Merkezi, kayıtlı üyelerden istenilen profile uygun olanlara mesaj attı. 18-45 yaş arasındaki 825 kişiye davette bulunuldu. Şirket yöneticileriyle iş arayanların buluştuğu görüşmeye gelenlerin çoğunluğunun kadın olduğu görüldü. İşyerinin sunduğu çalışma şartları hakkında genel bilgi verilen katılımcılarla daha sonra yüz yüze görüşmeler yapıldı. Hem yazılı hem sözlü mülakatın ardından aranılan özelliklere uyan kişiler, ütücü, kalite kontrolcü, paketleme elemanı olarak işe başlayacak. İşsizliğe karşı özel sektörle her ay istihdam programları yaptıklarını söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Herhangi bir sebeple işsiz kalan yada iş arayan vatandaşlarımız evlerine ekmek götürsün istiyoruz. Belediye olarak özel sektörden bize gelen talepleri değerlendiriyor ve hemşehrilerimize sunuyoruz" dedi. Görüşmeler sonucunda tekstil atölyesine 40 eleman alınacak.

Yorumlar (0)