Zabıtalara plaket verildi

Pandemi ile büyük bir mücadele verdikleri için Bağcılar zabıtasına plaket takdim edildi.  Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, "Tüm dünyanın korku içinde olduğu bu salgın döneminde gayretlerinizle ilçe sakinlerine güven ve cesaret verdiniz. Sizleri tebrik ediyorum" dedi.

Bağcılar Haberleri 25.02.2021, 16:29
Zabıtalara plaket verildi

Tüm dünya koranavirüs tehdidi altındayken zabıta ekipleri, pandeminin ilk günlerinden itibaren sokağa çıkması yasaklanan 65 yaş üstü vatandaşlarımız ve hastalara her türlü desteği verdi. Caddeleri dolaşarak vatandaşa ve işyerlerine maske, mesafe ve hijyen uyarısı yaptılar. Pazarlarda önce tezgah mesafelerinden başlayarak maske ve hijyen denetimleri gerçekleştirdiler, sigara ve sokağa çıkma ihlallerine engel oldular, olmaya devam ediyorlar. Ama öyle yürek ısıtan destekleri de vardı ki Bağcılar Belediyesi Zabıta ekiplerinin; hastaneye gidemeyen Ziya ve Şerife Sütçü çiftinin 29 günlük bebeği Ali Eymen’e anne sütünü de onlar yetiştirdi, günlük iğnelerini vurdurmak isteyen onlarca hastayı hastaneye götürüp getirdi, emekli amca ve teyzelerin maaşlarını da bankamatikten çekip evlerinde teslim etti. İşte, zabıta ekiplerinin 1 yılıdır devam eden pandemi sürecinde gösterdikleri özverili çalışmaları Bağcılar halkı tarafından büyük takdir ile karşılanırken Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da mesai arkadaşlarının her birine başarı belgesi verdi. Çağırıcı, "Tüm dünyanın korku içinde olduğu bu salgın döneminde gayretlerinizle ilçe sakinlerine güven ve cesaret verdiniz. Sizleri tebrik ediyorum" dedi.

Herkese cesaret verdiniz

Zabıtanın belediyenin yüzü olduğunu ifade eden Başkan Çağırıcı, "Sizin çalışmalarınızda her zaman gerekli özen gösterdiğinizi biliyorum ve bunu da sahada görüyorum. Özellikle tüm dünyanın korku içinde olduğu bu salgın döneminde gayretlerinizle ilçe sakinlerine güven ve cesaret verdiniz. Bu mücadelede başarılı olmamızda sizlerin emeği büyük. Sizleri tebrik ediyorum" dedi. Daha sonra Başkan Çağırıcı, koronavirüsle mücadele kapsamında Vefa Destek Grubu’nda, Kaymakamlık denetimlerinde ve belediye bünyesinde hizmet veren 174 zabıta görevlisine teşekkür plaketlerini takdim etti. Çağırıcı, günün anısına pandemi savaşçılarıyla da fotoğraf çekildi.

Her gün bin 500 denetim

Pandemiyle mücadelede bir yılı geride bırakan Zabıta Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz Mart ayından beri Kovid-19 salgınına karşı 7/24 çalışma esasıyla mücadelesini sürdürüyor. Gece ve gündüz olmak üzere ikiye bölünen zabıtalar, bir yandan fırsatçılara göz açtırmadı diğer yandan da halkın sağlığı için denetimlerini sıklaştırdı. Semt pazarlarına yönelik çalışmalarda ise hiç taviz verilmiyor. Her gün ortalama 1500 denetlemeyle salgına karşı çalışmalar sürdürülüyor.

Yorumlar (0)