Başakşehir Belediyesi çalışanı Fatma Yüksel ihtiyaç sahipleri ile dalga geçti! O görüntüler sonrası kovuldu

Başakşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nde çalışan Fatma Yüksel'in 23 Nisan'da kayda aldırdığı bir video gündeme damga vurdu. Yüksel'in görüntülerde yardıma muhtaç insanlarla dalga geçmesinin yanı sıra Gençliğe Hitabe'nin sözlerini değiştirerek alay ettiği görüldü. Olay üzerine belediyeden yapılan açıklamada Yüksel'in iş akdine son verildiği ve hakkında suç duyurusunda bulunulduğu ifade edildi.

Başakşehir Haberleri 25.05.2021, 14:07 25.05.2021, 19:31 Burak ZİHNİ
Başakşehir Belediyesi çalışanı Fatma Yüksel ihtiyaç sahipleri ile dalga geçti! O görüntüler sonrası kovuldu

Başakşehir Belediyesi'nde görev yapan bir personelin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda, yardıma muhtaç yurttaşlar ile dalga geçtiği video ortaya çıktı. Sosyal medyada büyük tepki çeken video, kadın personelin gülerek "Bismillahirrahmanirrahim" demesiyle başlıyor. Ardından Mustafa Kemal Atatürk'ün yazdığı Gençliğe Hitabe metnini değiştirerek, "Ey Türk gençliği, naber?" diyerek dalga geçtiği görülüyor. Personel daha sonra gülerek konuşmasına devam ediyor ve yardıma muhtaç yurttaşlara yapılan yardımlarla alay ediyor.BELEDİYEDEN AÇIKLAMA

Belediyeden yapılan açıklamada, Fatma Yüksel isimli çalışanın işine son verildiği belirtildi.

Başakşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Başakşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nde görevli personel Fatma Yüksel’in sosyal medya üzerinden yayınlanan, iş ahlakı ve iyi niyetle bağdaşmayan söylemleri sebebiyle iş akdine son verildi.

Başakşehir Belediyesi Fatma Yüksel

Personelin alınan savunması ve yapılan araştırmanın ardından personelin bir süredir psikolojik tedavi gördüğü tespit edildi. Bu üzücü olayın personelin içinde bulunduğu psikolojik durumu istismar ederek organize edildiği anlaşılmıştır. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızı kasten aşağılayan bu organize plana karışanlar hakkında ilgili adli mercilerenden bilgi alınarak hukuki süreç başlatılmıştır. Videoda metin okuyan, okunan metni okuyanın eline tutuşturan, videoyu çeken ve sosyal medyada bazı hesaplarla birlikte yerel haber sitelerine servis eden personeller hakkında kurum içi soruşturma başlatılmış, hepsinin işine son verilmiştir. Bu suça iştirak eden personeller hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur."

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?