Yeditepe Üniversitesi 5 Öğretim Üyesi alıyor

Yeditepe Üniversitesi yayımladığı ilanla 5 Öğretim Üyesi alıyor.

Yeditepe Üniversitesi 5 Öğretim Üyesi alıyor

Basın İlan Kurumu İlan Portalı www.ilan.gov.tr'de yer alan ilanda üniversiteden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde açık bulunan Profesör ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 23 ve 25. maddelerine ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri hükümlerine göre tam zamanlı statüde Öğretim Üyeleri alınacaktır. 
 

FAKÜLTE BÖLÜMÜ KADRO UNVANI KADRO SAYISI Nitelik
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü (Fransızca) Doktor Öğretim Üyesi 1 Uluslararası İlişkiler alanında doktorasını almış olmak. Doktorasını Fransızca dilinde tamamlamış olmak.
Jeopolitika alanında çalışma yapmış olmak.
İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Doktor Öğretim Üyesi 1 Halkla İlişkiler lisans mezunu olmak. Halkla İlişkiler ve Tanıtım veya Reklamcılık yüksek lisans mezunu olmak.
Halkla İlişkiler ve Tanıtım doktora mezunu olmak.
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Tarım Ticareti ve İşletmeciliği Bölümü /Gıda Bilimi Alanı Doçent 1 Yurt dışından Gıda Bilimi üzerine doktora mezunu olmak. İyi derece İngilizce dil bilgisine sahip olmak. En az 5 yıllık akademik iş tecrübesine ve Özel Sektör tecrübesine sahip olmak.
En az bir yüksek lisans dersi vermiş ve en az bir doktora öğrencisi mezun etmiş olmak.
Gıda Bilimine ek olarak tarım alanında da akademik çalışmalara sahip olmak.
Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü Doktor Öğretim Üyesi 1 Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini Kimya Mühendisliği alanında tamamlamış olmak.
SCI, SCI-expanded kapsamındaki dergilerde yayınlara sahip olmak.
Doktora sonrası yurt dışı araştırma deneyimine sahip olmak.
(Bu ölçüt, Doktora eğitimini yurt içinde yapmış olan adaylar için geçerlidir.)
Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Doktor Öğretim Üyesi 1 Beslenme ve Diyetetik Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora mezunu olmak.
İngilizce eğitim yapan bir üniversitede en az 4 yıl ders vermiş olmak

Detaylar için tıklayınız.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?