01.12.2020, 05:53

Başkan karşındaki binalar ne olacak?

HDP'li Yardımcısı Cihan Yavuz'un da gözaltına alındığı son operasyonun ardından "Belediyemizle ilgili üzerinde bulunan görev ve sorumlulukları eşit hizmet anlayışıyla sürdüren başkan yardımcımızdır. Bilinmelidir ki; masumiyet karinesi esastır ve sürecin yakinen takipçisiyim" diyerek süreci partisi gibi iki silik satırla değerlendiren hemşerim Şişli Belediye Başkanı Muhammer Keskin'in aynı zamanda kendi kentinin en büyük sivil toplum örgütü ARDAFED'in genel merkezinin de içinde bulunduğu Şişli ilçesine katkısının ne kadar olacağını beklediğimiz şu günlerde Keskin'in başında olduğu belediye binasında ilginç bir pankarta rastladım.

Ve Şişli Belediye Başkanının binası ve başkanın makamının dışarıya bakan penceresinin karşısında bulunan parka giden alanda bulunduğu pankartı görüp, fotoğrafladıktan sonra küçük bir araştırma yapınca geçtiğimiz gün katıldığı bir tv kanalını neden terk ettiğini bir kez daha anladım.

Çünkü hemşo başkanın sarayın desteği ile parti kurma çalışmaları içinde olduğu ileri sürülen Sarıgül'ün bıraktığı harabeler başta olmak üzere birçok sorun karşısında bir hayli gergin bir o kadar da ne yapacağını bilemez durumda olduğunu görüyor, anlıyordum.

Çünkü makamının hemen karşında bulunan ve depreme dayanıklı mı, değil mi tartışmaları ile yıllardır çürümeye terk edilen ve hırsızların talan ettiği devasa binanın olduğu gibi ona benzer birçok yapının sorununa da çare olamadığı gibi bu sorunla kilitlenip, partilisi Avcılar Belediye Başkanı gibi çözmek için çabalamadığını anlıyordum.

Evet, makamının hemen karşısında bulunan ve adeta yerde bekleyen bir cenazeye benzeyen o devasa binanın ve diğer yapıların, trafiğin ve yeşilin sorunlarını 'Geçiş için park içerisindeki merdivenleri kullanınız' yazılı pankartla çözmeye çalışan hemşerim Keskin'in yarısını geride bıraktığı başkanlığının devamı ve başka hemşerilerine bırakacağı başarılar için soy ismi gibi keskin kararlar alıp başta bu binanın olmak üzere sorunların üzerine gitmesi gerekir diye düşünmekteyim.

Yoksa öyle 'Hükümet engelliyor, pandemi bırakmıyor, para yok'! diyerek Şişli'nin caddelerine pankart asmakla, Şişli ile uzaktan yakından ilgisi olmayan konferans, toplantılara katılmakla başkanlık olmayacağını ve bu başkanlığın başta hemşerilerine olmak üzere geriye kötü bir miras bırakacağını şimdiden söylemek bir hemşerinin başarısını isteyen bir hemşeri, bir gazetecinin görevidir..

Yorumlar (0)