'Polisiz' deyip durdukları aracın sürücüsünden binlerce lira çaldılar

İstanbul Bayrampaşa'da polis olduklarını söyleyerek bir aracın önünü kesen kimliği belirsiz kişiler sürücünün 4 bin 500 dolarını ve bir miktar da Türk lirasını çaldı. Olay sonrasında Bulgaristan uyruklu sürücü ile yan koltuğunda oturan kadın yolcu şühelilerden şikayetçi oldu. Polisler de olay hakkında inceleme başlattı.

Bayrampaşa Haberleri 12.03.2021, 09:22 12.03.2021, 09:25 Burak ZİHNİ
'Polisiz' deyip durdukları aracın sürücüsünden binlerce lira çaldılar

Olay, Bayrampaşa TEM bağlantı yolu Aksaray istikameti Sağmacılar viyadüğüne saat 01.00 sıralarında yaşandı. Kimliği belirsiz kişiler, plakası alınamayan bir otomobille, CT 5494 BT Bulgaristan plakalı hafif ticari aracın önünü kesti. Araçtan inen kişiler, polis olduklarını söyleyerek Bulgaristan uyruklu sürücü Marev Martin Georgiev'in ve beraberindeki kadının 4 bin 500 doları ile bir miktar Türk lirasını çaldı. Aracın anahtarını da alan şüpheliler, geldikleri otomobille olay yerinden kaçtı.


Anahtar aradılar

Yoldan geçen diğer sürücülerin ihbarı üzerine olay yerine polis ekibi sevk edildi. Polis ekipleri, yabancı uyruklu sürücü ve beraberindeki kadın yolcudan tercüman aracılığıyla bilgi aldı. Polis ve sürücü, şüphelilerin aldıkları aracın anahtarını atma ihtimali üzerine yol kenarında arama yaptı. Sürücü, aramalar sırasında şüphelilerin yol kenarına attığı anahtarı bulunca derin bir nefes aldı. Sürücü ve beraberindeki kadın yolcu, ifadeleri alınmak üzere Bayrampaşa Polis Merkezi'ne götürüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, kaçan şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. DHA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?