Kadınların adresi BEYSEM

Beykoz Belediyesi tarafından çocuklar, gençler ve yetişkinlerin serbest zamanlarını sanatsal, kültürel ve sosyal faaliyetlerle değerlendirmelerine, hobi edinmelerine, yetenek ve becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla 1 yıl önce kurulan BEYSEM başta kadınlar olmak üzere her kesimden ilgi görüyor.  

Beykoz Haberleri 26.01.2021, 16:33
Kadınların adresi BEYSEM

Kanlıca, Yenimahalle, Tokatköy ve Otağtepe olmak üzere 4 noktada kurulan BEYSEM atölyelerinde çocuklar, kadınlar ve yetişkinlerin ilgi alanlarına uygun açılan toplam 51 branş bulunuyor. Görsel Sanatlar, Müzik, Geleneksel El Sanatlar, Sahne Sanatları olmak üzere 4 ana dalda hizmet veren BEYSEM’de geçen yıl 4 bine yakın kursiyer eğitim aldı, kurs merkezlerinde halen 1382 ilçe sakini aktif olarak eğitim almaya devam ediyor.İlçe sakinlerine hafta içi ve hafta sonu olmak üzere farklı seçenekler sunan atölyelerde herkese hitap eden en az bir branş bulunuyor.

Geleneksel sanatlara ilgi var

BEYSEM’e gelen gençler gitar, keman, piyano ve bağlama eğitimlerinin verildiği müzik atölyelerini daha çok tercih ederken, kadınlar nakış, sepet örücülüğü, iğne oyası ve gümüş kazaziye örücülüğü gibi geleneksel el sanatlarına ilgi gösteriyor.
 

Yorumlar (0)