Beylikdüzü'nde başlayıp Büyükçekmece'de bitti

İstanbul'da girdiği esnafları aynı mahalledeki başka bir esnafın adı ile dolandıran kadın kameralara yakalandı.

Beylikdüzü Haberleri 02.08.2022, 10:35 02.08.2022, 10:54 Emirhan
Beylikdüzü'nde başlayıp Büyükçekmece'de bitti

İlk olarak Beylikdüzü'nde esnafı dolandıran kadın ardından Büyükçekmece'de esnafı dolandırdı. Büyükçekmece Dizdariye Mahallesi'nde 23 Temmuz Cuma günü bir markete giren kadın iki şemsiye aldı. Aldığı şemsiyelerin parasını daha sonra vereceğini ve aynı mahalledeki kuyumcunun eşi olduğunu söyleyen kadın şemsiyeler ile gitti. Kuyumcuya gidip ödemeyi isteyen market sahibi kadının kuyumcunun eşi olmadığını öğrenince dolandırıldığını anladı. Olaylar marketin güvenlik kameralarına yansıdı.


"BİZE TANIDIK BİR ESNAFIN ADINI VERDİ"


Esnaf Muhammet Emin Gültekin, "Şahıs ilk önce dükkanı dolaştı. Aşağı inip alacağı malzemeleri kasaya getirdi. Kasada babamla görüştü. Bize tanıdık bir esnafın adını verdi. Daha sonra biz esnafa gittik, görüştük. Öyle bir şey yok. Bize kendisini eşi olarak tanıtmıştı. Baktık esnafın tanıdığı da değil. Daha önce bir iki kişiyi de dolandırmış. Kadın bir daha gelmedi zaten. Yaklaşık 400-500 lira civarı bir ürün aldı" dedi.


DAHA ÖNCE DE BEYLİKDÜZÜ'NDE ÇİĞKÖFTECİYİ DOLANDIRDI

Aynı kadın Gürpınar Mahallesi'nde 22 Temmuz Cuma günü saat 16.00 sıralarında da çiğköfteciye gelerek kendisini tuhafiye dükkanının işletmecisi olarak tanıttı. Çiğköfte dürümü siparişi veren kadın, ücretini kendi dükkanında ödeyeceğini söyleyerek ayrıldı. Çiğköfteci Yılmaz Algın, ertesi gün siparişin ödemesini almak için tuhafiyeciye gittiğinde dolandırıldığını anladı. Kadının çiğköftecideki görüntüleri de güvenlik kamerasına yansımıştı. Aynı kadının bu yöntemle bir kuyumcudan da alışveriş yaptığı ileri sürüldü.

Polisin şüpheliyi arama çalışmaları devam ediyor.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı
Yorumlar (0)
banner162
banner147
banner163
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?