Bugüne nefes yarına umut!

Beylikdüzü Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısı’nın 1. oturumu gerçekleşti. Toplantıda, şubat ayında meclisten yetkisi alınan projeleri detaylarıyla meclisin ve vatandaşların bilgisine sunan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, "Beylikdüzümüzü geleceğe daha emin adımlarla ilerleyen bir kent haline getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Yaptıklarımız bugüne nefes yarına umut olacak” ifadelerini kullandı.

Beylikdüzü Haberleri 02.03.2021, 19:31
Bugüne nefes yarına umut!

Beylikdüzü Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısı’nın 1.oturumu, Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Trakya Salonu’nda gerçekleşti. Meclis konuşmasına, Gara’da şehit düşen vatandaşlara rahmet dileyerek başlayan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Mart ayı içerisinde gerçekleşecek önemli gün ve haftalara da değindi. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü sebebiyle meclis salonuna girişte mor renkli maskeler dağıtılırken önemli günle ilgili Başkan Çalık, “Kadınları nasıl koruyacağımızı değil kadınların korumaya ihtiyaç duymayacağı, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlandığı bir dünya düzenini nasıl kuracağımızı düşünmeliyiz. Biz Beylikdüzü’nde bir yandan kadına şiddetle mücadele ederken bir yandan da kadının hayata katılımının önündeki engelleri kaldırmak için var gücümüzle çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. 

Var gücümüzle çalışıyoruz

Konuşmasının devamında meclis yetkisi alınan projelerin tüm detaylarını meclisin ve kamuoyunun bilgisine sunan Başkan Çalık, “Beylikdüzümüzü geleceğe daha emin adımlarla ilerleyen bir kent haline getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Dayanışma ruhuyla yardımlarımızı 168 bin haneye ulaştırdık. İBB işbirliğiyle bu kentte 30 yıllık alt yapı sorununu çözdük, çözüyoruz. 390 bin metrekare yeni yeşil alanlar ilave ettik. 2 yılda toplam 40 yeni parkı vatandaşlarımızın kullanımına açtık” dedi. Sunumunda yapımı devam eden ve yapılması planlanan toplamda 17 projeyi sunan Başkan Çalık, sosyal kullanım alanlarından kentsel tasarım projelerine, otopark ve çarşı düzenlemelerinden kamusal alan, kreş, kütüphane ve spor alanlarına kadar pek çok projeyi paylaştı. 

Bu sürece destek verin

Meclis toplantısında Gürpınar Siteler Bölgesi kentsel dönüşüm süreciyle ilgili de son durumu değerlendiren Başkan Çalık, "Bizim hassasiyetimiz bu işe siyasetin bulaşmaması. Siyaset girmeden vatandaşımızın gecikmemesi gibi bir arzu ve isteğimiz var. 2016 yılında Beylikdüzü Belediye Meclisi oy çokluğuyla plan notu değişikliğini geçirdi. Bu plan notu olmasa şu an orada dönüşüm konuşulamazdı. Burada insan hayatı söz konusu ve inanın bu işi dert ediniyorum. 2016 yılında oy birliği çıkmış olsaydı bugün Siteler Bölgesi’ndeki vatandaşlarımızın evine çay içmeye giderdik. İnsanlara metrekareleri küçülmeden dairelerini teslim edeceğiz ama her şeyden önemlisi güvenli dairelerde oturacaklar. Gelin hepiniz bu sürece destek verin" şeklinde konuştu. Mart Ayı Meclis Toplantısı’nın 2. Oturumunun, 4 Mart Perşembe günü saat 10.00’da yapılması kararlaştırıldı.

ATA TOHUMLARI TOPRAKLA BULUŞTU

Beylikdüzü Belediyesi tarafından toplamda 15 bin metrekarelik alanda hayata geçirilen ve kent tarımının önemli örneklerinden biri olan Umut Meyve Ormanı ve Hobi Bahçeleri’nde ata tohumları tekrar toprakla buluşmaya başladı. Vatandaşların doğayla iç içe bir ortamda, kendi mahsullerini yetiştirmesi için oluşturulan fakat pandemi tedbirleri kapsamında bir süredir kullanıma kapalı olan alanda Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ara vermeden çalışmaya ve üretmeye devam ediyor. İlçe halkı tarafından da yoğun ilgi gören alanda, doğal tarım ilkelerine bağlı kalarak üretimi yapılan meyve ve sebzelerde kimyasal ilaç ya da gübre kullanmadan insan sağlığı, doğa, yer altı suları ve diğer canlılar korunuyor.  BARIŞ KIŞ

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?