Çalık, hızır lokması dağıttı

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Hızır Orucu tutan Alevi vatandaşlar için Karacaahmet Sultan Gürpınar Cemevi'nde Hızır Lokması dağıttı. Yapılan ibadetlerin ve edilen duaların kabul olmasını dileyen Başkan Çalık, “Burada alevi canlarımızla bir araya gelmenin mutluluğunu paylaşıyorum" dedi.

Beylikdüzü Haberleri 18.02.2021, 19:17 18.02.2021, 19:20 Gazete Damga
Çalık, hızır lokması dağıttı

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, her yılın Şubat aylarında 3 gün süreyle Hızır Orucu tutan Alevi vatandaşlar için Hızır Lokması dağıttı. Karacaahmet Sultan Gürpınar Cemevi'nde pandemi koşulları gözetilerek gerçekleştirilen lokma dağıtımına Başkan Çalık’ın yanı sıra belediye başkan yardımcıları, siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri, birim müdürleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Etkinlik sonunda vatandaşlarla sohbet edip fotoğraf çektiren Başkan Çalık, vatandaşların talep, istek ve önerilerine de kulak verdi. 

Mutluluğunu paylaşıyorum

Tüm Alevi vatandaşların ibadet ve dualarının kabul olmasını dileyen Başkan Çalık, “Burada alevi canlarımızla bir araya gelmenin mutluluğunu paylaşıyorum. Sosyal mesafe kurallarına uyarak güzel bir ortam oluşturuldu ve lokmamızı dağıttık. Beylikdüzü Belediyesi olarak toplumun umudu olmak adına mücadele ediyoruz. Güzel işler yapmaya ve güzellikleri paylaşmaya gayret ediyoruz” ifadelerini kullandı.
 

Yorumlar (0)

`)}});