Çocuklardan Ata'ya mektup

Beylikdüzü’nün çocukları sevgi, özlem ve hayallerini Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile paylaşmak için duygularını kağıtlara döktü. Çocuklardan gelen tüm mektup ve resimlerden oluşan sergi, Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde açıldı. Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “101 yıl sonra çocuklarımızın Ata’larına yazdığı mektupları sergiliyoruz" dedi.

Çocuklardan Ata'ya mektup

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 101. yıldönümünde de Beylikdüzü’nde ilk günkü heyecanıyla kutlandı. 23 Nisan kapsamında 23 çocuk parkının açılışını yaparak çocuklara hediye eden Beylikdüzü Belediyesi, çocukların bayram coşkusunu yaşaması ve yaşatması adına “23 Nisan çocuklarından Ata’mıza mektup var” diyerek oldukça anlamlı bir etkinliğe de imza attı.

104 mektup sergileniyor

Çocuklar sevgi, özlem ve hayallerini Atatürk ile paylaşmak için yazdıkları mektupları ilçedeki muhtarlıklarda bulunan mektup kutularına veya atayamektup@beylikduzu.istanbul adresine e-posta ile gönderdi. Beylikdüzü’nün dört bir yanından çocukların hazırladığı 104 mektup ve resim Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde bir hafta boyunca sergilenmek üzere vatandaşın ziyaretine açıldı.

Herkesi davet ediyorum

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda açılan sergiyi ziyaret eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, oldukça anlamlı ve duygu dolu mektuplar için çocuklara teşekkür etti. Çalık, "101 yıl önce Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı ve ulusal egemenliğimizin ilan edildiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın anısına Beylikdüzü’nün evlatlarından Ata’mıza mektup yazmalarını istemiştik. Onlar da birbirinden güzel duygu ve düşüncelerini kağıtlara dökerek bizlerle paylaştı. 101 yıl sonra Ata’ya yazılan mektupları bugün sergiliyoruz. Sokağa çıkma yasağı olmadan evlatlarımızla bugün burada birlikte olmayı çok isterdim. Bütün hemşerilerimizi evlatlarımızın yazdığı duygu ve düşünceleri görmeye, hissetmeye davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)