Nitelikli bir bina ortaya çıkıyor

Yakuplu Kültür Merkezi, Kapalı Pazaryeri ve Kreş Kompleksi’nde hızla sona yaklaşıyor. Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Çok güzel ve nitelikli bir bina ortaya çıkıyor. Yakuplu Mahallesi’nin beklediği ve burada yaşayan komşularımız için bir hayal olan projeyi gerçekleştiriyoruz" dedi

Nitelikli bir bina ortaya çıkıyor

Yakuplu Kültür Merkezi, Kapalı Pazaryeri ve Kreş Kompleksi’nin betonarme inşaatının yüzde 80’i tamamlandı. Beylikdüzü Belediyesi’nin 16 bin metrekarelik alanda inşasına başladığı ve ilçenin önemli buluşma noktalarından biri haline gelecek merkezin en alt katı, 443 tezgâh kapasiteli pazaryeri alanı ve 100 araç kapasiteli otopark alanı olarak tasarlandı. Kültür, sanat ve sporun hâkim olacağı diğer alanlarda ise 300 kişilik tiyatro salonu, 450 kişilik çok amaçlı salon, 750 m2 kütüphaneye ilave 200 m2 çocuk kütüphanesi, etüt merkezi, spor merkezi, çocuk meclisi, kreş ve çocuk cep sineması yer alacak. Kapsamlı kompleks içerisinde dans, müzik, tiyatro atölyeleri ve Kitap Kafe’yi barındıran Gençlik Merkezi’nin yanı sıra dernekler bölümü, Halk Masası ve Çözüm Merkezi ile Kadın ve Aile Danışma Merkezi de bulunacak.


Bu bir hayaldi

Proje alanını sık sık ziyaret ederek incelemelerde bulunan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Burası Yakuplu için çok önemli bir tesis. İçerisinde çok amaçlı salon, tiyatro sahnesi, spor salonları ve kütüphane gibi hizmetlerden gençlerimizin faydalanacağı alanlar var. Dernekler katımız var. İSMEK’in belli başlı kurslarını yine bu binanın içerisine taşımayı düşünüyoruz. Şehir Tiyatroları’nın yer alacağı bir sahnemiz olacak. Çok güzel ve nitelikli bir bina ortaya çıkıyor. Yakuplu Mahallesi’nin yıllardır beklediği ve burada yaşayan komşularımız için bir hayal olan projeyi gerçekleştiriyoruz. İnşallah en kısa sürede de Beylikdüzü’nün hizmetine sunacağız. Söz vermiş olduğumuz 3 Köy 3 Meydan projesinin birinci ayağı olan Yakuplu Köy Meydanı’nı da burada tamamlamış olacağız" dedi.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138