Rapsodi Çorap'tan eğitime tam destek

Rapsodi Çorap Firması, Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürü Yafes Bakırcı, Şube Müdürü Murat Delen ve mesleki eğitim kurumu müdürlerini ağırladı. Firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Öztürk'ün ağırladığı isimler, mesleki eğitim ve sektörde işbirliği konusunda fikir alışverişinde bulundu

Rapsodi Çorap'tan eğitime tam destek

Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürü Yafes Bakırcı ve Rapsodi Çorap Firması'nın sahibi Hüseyin Öztürk'ün başkanlığında gerçekleşen toplantıda, sektör ve mesleki eğitim kurumları arasında yapılacaklar planlandı. Mesleki eğitimin iyileştirilmesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Bakırcı, mesleki ve teknik eğitimde asıl lokomotifin özel sektör olması gerektiğine ve sektörün öncülük ettiği mesleki ve teknik eğitimin ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşması açısından önemli olduğuna dikkat çekti. Salgın sürecinde çok değerli bir rol üstlenen, toplumun "kara gün dostu" diye nitelediği, üretimleri, geliştirdikleri yeni ürünler ile bilimsel çalışmalara konu olan meslek liselerinin yeni bir kahramanlık hikayesi yazdığına vurgu yapan Bakırcı, “Dünyada maske ve dezenfektan konularında rekabetler yaşanırken ülkemizde gelişmiş ülkelerin çok ilerisinde bir tedarik zinciri oluştu. Bunda meslek liselerimizin ve halk eğitim merkezlerimizin önemini bir kez daha anladık” dedi.

İstihdama katkı verecek bir iş

Mesleki eğitim ile iş dünyası arasındaki bağları kuvvetlendirmek, staj ve işletmelerde beceri eğitimi şartlarını iyileştirmek, okulların fiziki ortamları ile atölye ve laboratuvarlarını geliştirmek ve sektörün arzuladığı nitelikli işgücünü yetiştirmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı'nın "Okul Hamiliği" projesini sürdürdüklerini belirten Yasef Bakırcı, mesleki kurumlarımızın hamileri ile işbirliği içinde olduklarını ve öğrencilerimizin daha mezun olmadan sektörde iş bulabildiklerini ifade etti.

Öğrencileri istihdam ediyoruz

Rapsodi Çorap Firması'nın sahibi Hüseyin Öztürk ise tekstil, metal ve otomasyon sektörlerinde ara eleman eksikliğine dikkat çekerek öğrencilere mesleki okullardaki bölümlerin daha fazla anlatılması ve öğrencilerin yönlendirilmesinin önemli olduğunu vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü; “Firmamızda stajyer olarak başlayan öğrencileri alanına uygun olarak istihdam ediyoruz. Öğrenciler mezun olduktan sonra da firmamızda personel olarak kalabiliyor. Bizler güçlü Türkiye yolunda gençlerimizi yetiştiriyor ve sektöre ara eleman olarak kazandırıyoruz.” Toplantıda mesleki eğitim kurumları müdürleri de kurumları hakkında bilgiler vererek firma ile işbirliği yapabilecekleri konular hakkında açıklamalarda bulundu. Toplantı sonrası tekstil firmasının üretim alanlarında inceleme gezisi gerçekleştiren Bakırcı ve beraberindekiler, firmanın özenli ve disiplinli çalışma ortamlarını takdirle karşıladılar.

Firma içinde müze var

Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Başkanlığı da yapan Hüseyin Öztürk, Balkanlar ve Anadolu'nun dört bir köşesinden topladığı ve yörelerin tarihi dokusunu içeren çorapları, firma içerisindeki müzede sergiliyor. Müdürümüz ve beraberindekiler son olarak müzeyi gezdiler ve Özel alanlarda sergilenen çoraplar hakkında bilgilendirmeleri dinlediler.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?