Beyoğlu'nda İpek'ten konser

Beyoğlu Kültür Sanat Programları kapsamında düzenlenen Standarts İpek Göztepe Konseri online olarak sanatseverlerle buluştu. Konserde bas gitaristliğini Avusturya İstanbul Başkonsolosu Gerhard Lutz’in yaptığı Standarts Grubu izleyicilere unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu.

Beyoğlu Haberleri 10.02.2021, 17:05 Gül Sert
Beyoğlu'nda İpek'ten konser

Beyoğlu Belediyesi tarafından pandemi süreci nedeniyle online olarak düzenlenen Kültür Sanat Programları devam ediyor. Şubat ayı etkinlikler kapsamında Avusturya Başkonsolosluğu işbirliğiyle Standards & İpek Göztepe konseri gerçekleştirildi. Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu’nda gerçekleştirilen konserde, bas gitaristliğini Avusturya İstanbul Başkonsolosu Gerhard Lutz’in yaptığı ve davulda Mertcan Bilgin’in, saksafonda Yahya Dai’nin, piyanoda Coşkun İnsel’in ve vokalde İpek Göztepe’nin yer aldığı Standards Grubu unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu. Etkinliğe Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız da katılarak konseri dinledi. Beyoğlu Kültür Sanat YouTube kanalından  yayınlanan konser büyük beğeni topladı.

Teklifi hemen kabul ettim

Gençliğinden beri profesyonel olarak müzikle ilgilendiğini belirten Lutz, Beyoğlu Belediye Başkan Haydar Ali Yıldız’a bu girişimlerinden ötürü teşekkürlerini iletti. Halen Beyoğlu’nda müzik provalarına ve sahnelerine devam ettiğini de ifade eden Lutz, “Burası Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu. Oldukça hoş bir binadayız. Ama bu günlerde malum şartlar sebebiyle burayı konserler ve çeşitli etkinlikler için kullanamıyoruz. Başkan beni arayıp kendi mekânınızda müzik yapmaya (sanırım buna oda müziği diyorsunuz) ne dersiniz diye sorduğunda çok mutlu oldum ve başkanın teklifini derhal kabul ettim. Çok teşekkür ederim Başkan! Burada arkadaşlarım var. Arkadaşlarımdan müzik yapmak için bana katılmalarını istedim. Diplomat olmadan önce profesyonel bir müzisyendim” FATİH POLAT 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?