20.05.2020, 07:08

Buket Aydın, Emir Sarıgül ve Tolga Ağar

Bu yazımız biraz magazine kaçacak ama konu önemli olduğu için yazmak istedim.
Yazımızın başlığında adını yazdığımız üç kişiden önce kısaca bahsedenim. Sonra bu üç ismin bir arada yazılma sebebini konuşalım.

buket aydın

Buket Aydın:

Türkiye O’nu 2019 yerel seçimlerine girerken Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı röportajda, Kılıçdaroğlu’nun ‘Göreceksiniz, Ankara’yı, İzmir’i Bursa’yı, Adana’yı alacağız’ şeklindeki cevabına attığı kahkahalarla tanıdı.
1 Ocak 1985’te Bursa’da dünyaya gelen Buket Aydın, İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Buket Aydın sırasıyla, KanalTürk, TRT ve NTV’de çalıştıktan sonra 2018’de Kanal D Ana Haber’e transfer olmuştu.
Buket Aydın, 2020 Mayıs ayında ise ‘Yoruldum, dinleneceğim ve yeni projelerle karşınızda olacağım’ dedikten sonra KanalD’den istifa etmiş ve aynı hafta içinde de eşi Erce Baykal’dan boşanarak gündem olmuştu.

emir sarıgül

Emir Sarıgül:
Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün oğlu Emir Sarıgül babasının 2014 yerel seçimlerinde CHP İstanbul Adayı olmasıyla Şişli’den belediye meclis üyesi olmuştu. Aslında Sarıgül ile o dönemki Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü arasında ‘Zımmi Anlaşma’ gereği İnönü’nün ‘Emanet Başkan’ olduğu iddia edilmiş, bu anlaşmaya uymayan Hayri İnönü ile Emir Sarıgül arasında defalarca mecliste kavga ve gürültüler yaşanmış, son olarak Hayri İnöünü’nün bazı itirafları sonucu olay adliyeye intikal etmiş ve Emir Sarıgül’ün meclisten istifasıyla bu olay kapanmıştı. Altınbaş Holding Onursal Başkanı Ali Altınbaş'ın kızı Fatoş Altınbaş ile geçtiğimiz yıl boşanan Emir Sarıgül, 11 yıllık evliliklerini kurtarmak için çaba sarf ettiğini açıklarken bu arada sanatçı Sibel Can’la adının aşk dedikodularına karışmasına da engel olamamıştı.

Zülfü Tolga Ağar

Zülfü Tolga Ağar:
Eski İçişleri ve Adalet Bakanı Mehmet Ağar’ın oğlu olan Tolga Ağar, 1975 yılında Ankara’da doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Ankara'da tamamladı. Üniversite eğitimini Boston Mount Ida Kolege de tamamladı. Üniversite eğitiminden sonra ticaret hayatına atıldı. Adalet ve Kalkınma Partisi’nden 2018 seçimlerinde Elazığ milletvekili seçilen Tolga Ağar’ın bir çocuğunun annesi eşi Badısabah 2016 yılında kanserden yaşamını yitirmişti.

Bu üçlü neden aynı karede?

Buket Aydın’ın, Kanal D’den istifa edip eşinden boşandığı günün hemen ardından Emir Sarıgül'le fotoğrafı ortaya çıktı.
Bir anda herkes hem boşanmayı hem de istifayı Emir Sarıgül’e bağlamaya başladı.
Hatta ‘Buket Aydın Emir Sarıgül ile mi evlenecek’ haberleri bile medyada boy gösterdi.
Oysa gerçek farklıydı.
Zaten bu fotoğrafın ortaya çıktığı günlerde Buket Aydın’ın; “Arkadaşım Emir Sarıgül’den ona istemeden verdiğim rahatsızlıktan ötürü özür diliyorum” diyerek aşk dedikodularını yalanladı.
Çünkü Buket Aydın bir başka isimle aşk yaşamaktaydı.
O isim Tolga Ağar.

Sarıgül ile Ağar bir araya geldi

2020 Nisan ayında Mustafa Sarıgül'ün oğlu Emir Sarıgül'ün Beykoz'daki evinde silah sesleri duyulduğu haberi medyaya yansımıştı.
Yükselen silah seslerinin ardından komşuların şikayeti üzerine olay yerine intikal eden polis ekipleri incelemelerde bulunmuş ancak bir bulguya rastlayamamışlardı.
İddiaya göre bu seslerin sebebi Buket Aydın ile ciddi düşünen Tolga Ağar'dan başkası değildi.
Milletvekili Tolga Ağar’ın bu uyarısı fazla ciddiye alınmış olacak ki devreye baba Sarıgül'ü de sokmuş oluyor.
Eski İçişleri ve Adalet Bakanı Mehmet Ağar ile dostları sayesinde görüşen Mustafa Sarıgül oğlu Emir Sarıgül’ün Buket Aydın ile sadece arkadaş olduğunu dile getirerek olayın yatışmasını sağlıyor.

Buket Aydın’ın yeni projesi nedir?

İşte benden bu kadar.
Tamam diyeceksiniz özel hayat, kim kiminle, kiminle boşandı, kiminle evlenecek bize ne?
Haklısınız.
İyi de bizim görevimiz de gerçeklerin ortaya çıkmasını sağlamak değil mi?
Yarın Buket Aydın, Tolga Ağar ile mi evlenir.
Bir başkasıyla mı?
Derdimiz o değil.
Derdimiz ve kederimiz hayatın bir şekilde devam etmesi.
Salgına rağmen, hırsların, ihtirasların, aşkların, kavgaların sürmesi.
Bu arada kaynaklarım beni yanıltmaz ise Buket Aydın’ın yeni projesi TRT’de gerçekleşecek.
Hadi hayırlısı…

Yorumlar (3)
Özlem 2 hafta önce
Çok tuhaf ilişkiler... Çok sevimsiz
Ebru doymaz 2 hafta önce
Buket hanımı Hatırladım çok iyi gülmüştü kahkahasını halen unutmadım bende öyle gülüyorum ama son gülen olarak
Alican 2 hafta önce
Trt de olacak tabi türkiyenin maalesef en kötü Kanalı halktan geçinen parazitimsi bir tür. Bu siyasi eskileri çocukları da Büyükleri gibi bir şekilde bu ülkeye kambur oldular. Büyüdüler büyüdüler ve yakında çok acık inş bir birlerinin tadına bakarlar...