Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün: Siyaset uğruna reddedilecek

Tepecik ve Türkoba’nın 1/5000’lik imar planlarının bitirildiğini ve Büyükşehir’e gönderildiğini açıklayan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, "Adım gibi biliyorum ki planlar Büyükşehir Belediye Meclisi’nde siyaset uğruna reddedilecek" dedi

Büyükçekmece Haberleri 20.05.2021, 15:28 20.05.2021, 15:35 Burak ZİHNİ
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün: Siyaset uğruna reddedilecek

Büyükçekmece Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı ikinci oturumunda gündeme gelen Tepecik ve Türkoba mahallerinin sorunlarına yönelik bir açıklama yapan Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, her yerel seçim öncesinde bölge halkına vaat edilen "imar planlarınızı çıkartacağız" vaadinin seçimden sonra unutulduğunu savunarak; "En büyük sorunumuz Tepecik ile Türkoba. 'İmar planlarınız hazır, çadırda gelin görün. Nisan ayının 1’inde gelin imar durumunu alın' dediniz en son seçimde. Ondan önce de 'Bize oy verin. Seçimden sonra da metroya binin gidin' dediler. Bunların hepsine biz şahidiz. Şimdi bunlar siyasi söylemlerdir, normaldir. Türkiye için normaldir" açıklamasını yaptı.

Müsebbibi ben değilim

"Tepecik de Türkoba da hepsi bu şehrin bir parçası" diyen Akgün, "Eğer bugüne kadar orası hizmet alamamışsa müsebbibi ben değilim. Bugüne kadar bu iki yerleşim yeri merkezinin imarını çıkartacak siz ve ben değildim. Burada en çok yüklendiğiniz yer bu iki yerdir. Niye? Çünkü yüzde 75 Ak Parti oyu var. Neden bu iki yerin imar planını çıkarmadınız bugüne kadar? Şu anda biz bitirdik. Büyükşehir’e gidiyor. Büyükşehir Meclisi’nde de reddedilecek. Tepecik ve Türkoba planlarını 1/ 5000 binlikleri bitirdik. Büyükşehir Belediyesi ile ortak bitirdik. Buradaki insanların hakkını biz daha iyi biliyoruz. Dört katsa dört kat olarak kalsın diye. Adım gibi biliyorum ki Büyükşehir Meclisi onları reddedecek siyaset uğruna. Yarın seçim var bize lazım olacak diyecekler" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?