Büyükçekmece'de 1 kuruş veresiye kalmadı!

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, "Askıda Veresiye Defter" hareketine destek verdi. Başkan Akgün, Büyükçekmecelilere, "Buradan maddi durumu iyi olan vatandaşlarımıza sesleniyorum. Mahalle bakkalınıza uğrayarak hem mağdur komşularınıza hem de mahalle esnafına destek olabilirsiniz" çağrısını yaptı.

Büyükçekmece'de 1 kuruş veresiye kalmadı!

Ramazan ayında ve tam kapanma sürecinde zorluk yaşayan esnaf ve vatandaşların bütçelerine destek olunması amacıyla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından başlatılan "Askıda Defter Kampanyası" yoğun ilgi görüyor. “Askıda Defter Uygulaması” ile hem ihtiyaç sahibi olan vatandaşların bütçelerine katkıda bulunma imkanı sağlanıyor, hem de mahalle esnafının veresiye yükü hafifletiliyor. Uygulamaya destek veren Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ve belediye meclis üyeleri ilçe genelinde mahalle bakkallarını gezerek zor durumda olan ve borcunu ödeyemeyen vatandaşların veresiye hesabını kapatıyor. Zaman zaman mahalle muhtarlarından da bilgi alan Başkan Akgün, pandemi sürecinde işini kaybeden ve çalışamayan vatandaşların durumları hakkında da bilgi alıyor.

Herkes için zorlu

Büyükçekmece esnafını tek tek dolaşan Başkan Akgün, Ramazan ayının dayanışma ve paylaşma duygusunu daha da pekiştirdiğini belirterek, "Bizler de bu dönemde mağdur olan vatandaşlarımıza ve esnafımıza destek oluyoruz. Belediye meclis üyelerimiz ile birlikte esnaflarımızı dolaşarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın veresiye defterlerini kapatmaktan mutluluk duyuyoruz. Buradan maddi durumu iyi olan vatandaşlarımıza sesleniyorum. Mahalle bakkalınızı ziyaret ederek ‘Askıda Veresiye Defteri’ hareketine destek olalım. Mübarek Ramazan ayında birlik ve beraberlik içinde yaşadığımız zor günleri atlatalım. Pandemi döneminde ayakta durmaya gayret eden tüm esnaflarımıza bereketli kazançlar diliyorum. Bu süreç herkes için zorlu geçiyor. Biraz daha sabırlı olarak tedbirle harfiyen uyduğumuzda güzel günler gelecek" açıklamasını yaptı.


Annelerimiz baş tacımızdır

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Anneler Günü’ dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Karşılıksız sevginin, sonsuz bir hoşgörünün vücut bulmuş halidir annelerimiz. Annelerimiz bizlerin bir gün değil her gün baş tacıdır” dedi. Akgün, "Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs dolayısıyla bu sene annelerimize sarılamadan, ellerini öpemeden bir anneler günü geçireceğiz. Kuşkusuz ki annelerimiz bizlerin bir gün değil her gün baş tacıdır. Onlar bu dünyada iyiliğin ve saf sevginin var olma sebebidir. Bu saf sevgiyle bizleri büyütür, besler ve hayata karşı yetiştirirler. Sabrın, sevginin, fedakarlığın sınırsız kaynağını evlatlarına karşılıksız sunarlar. Biz evlatları için her türlü zorluğu göze almış, karşılıksız ve koşulsuz bir sevgiyle bizlerin mutluluğu için yaşayan en değerli ve kutsal varlıktırlar. Dünyada en güzel ve en değerli sevgiyi her anımızda yanımızda istediğimiz, ağladığımızda, güldüğümüzde, düştüğümüzde, kalktığımızda tek sığınağımız olan annelerimiz hak eder. Çünkü anne sevgisi bu dünyada karşılığı olmayan bir sevgidir. Bugün annelerimize doya doya sarılamıyor olsak da onların kıymetini bir gün değil her gün bilmeli, onları el üstünde tutmalıyız. Buradan dünyanın en güzel varlıkları olan, bizlerin hazinesi ve üzerimizdeki haklarını ödeyemeyeceğimiz annelerimizin anneler gününü en içten duygularımla kutluyorum. Herkese sağlıklı ve mutlu günler diliyorum" ifadelerini kullandı. BARIŞ KIŞ

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138