Hasan Akgün: Terörist İsrail devletini kınıyorum

Büyükçekmece Beledidye Meclisi'nde grubu bulunan partiler İsrail'in Filistin'de yaptığı vahçeti kınadı. Belediye Başkanı Hasan Akgün, "Çocuk, yaşlı, kadın demeden insanları katleden terörist İsrail devletini kınıyorum. Allah mazlumların ahını yerde bırakmayacaktır" tepkisini gösterdi.

Büyükçekmece Haberleri 17.05.2021, 20:15 17.05.2021, 20:55 Burak ZİHNİ
Hasan Akgün: Terörist İsrail devletini kınıyorum

Büyükçekmece Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısının birinci oturumu Belediye Başkanı Hasan Akgün başkanlığında gerçekleştirdi. Gündemde yer alan maddelerin görüşülerek karara bağlandığı meclis toplantısında, mecliste grubu bulunan partiler Gazze Şeridi'ne 10 Mayıs'tan bu yana düzenlediği saldırılarda yüzlerce sivilin ölümüne neden olan İsrail’i kınadı.

Vahşete derhal son verilmeli

Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, İsrail’in terörist bir tavır sergilediğini savunarak, "İlk kıblemiz Mescidi Aksa’yı bombalayan İslam alemini katledip çocuk, yaşlı, kadın demeden insanları katleden terörist İsrail devletini kınıyorum. Bu meclisin başkanı olarak İsrail devletinin büyümesine, gelişmesine dünya safında yer bulmasına vesile olan onları kucaklayan bir devlet varsa Osmanlı'dır devamında Türkiye Cumhuriyeti’dir. İspanyadan kovulan yüzbinlerce Yahudi’yi Osmanlı’dan başka kimse kabul etmemişti. Ondan sonraki süreçte 1948 yılında İsrail devleti kuruluyor. Türkiye’de Amerika’dan sonra tanıyan ikinci devlet oluyor. Büyük Orta Doğu’da tampon devlet yaratmak için diğer ortaklarıyla ikinci Amerika olan İsrail devletinin Orta Doğu bölgesinin İran’dan korunmasını sağlamak için desteklemiştir. Ancak kalbim de beynim de asla başaramayacaklardır diyor. Ey İsrail devleti, 1 buçuk, 2 milyar Müslüman milleti karşınıza almayın. O kadar büyük kahramanlar çıkar ki size dünyayı dar ederler. Onların ilk kıblesi Mescidi Aksa’yı bombalamaya devam ederseniz kül olursunuz. Şiddetle kınıyorum ve bu vahşete derhal son verilmeli. Allah mazlumların ahını yerde bırakmayacaktır" tepkisini gösterdi.


Filistin'in yanındayız

Ak Parti Grup Başkanvekili Okan Gülkoku da "İslam aleminin ilk kıblesi olan Mescidi Aksa’yı bombalayan, insanları katleden İsrail devletini kınıyoruz. Birleşmiş Milletlerin kararlarına rağmen insan haklarını yok sayan ve bu zulmü yaşatan İsrail devletini kınıyoruz. Filistin’in özgürlük mücadelesinde sonuna kadar yanındayız" ifadesini kullandı. İYİ Parti Meclis Üyesi Özkalp Beyaz ise "Mescidi Aksa’ya bombalarla saldıran ve savunmasız insanları katleden İsrail devletini yaptığı zulümden dolayı kınıyoruz. Birleşmiş Milletlerin İnsan haklarına karşı sergilenen bu saldırıların yargılanması gerekiyor. Filistin’in bu mücadelesinde yanındayız" dedi. MHP Meclis Üyesi İdris Doğan, "Mescidi Aksa’yı bombalayan masumlara bu zulmü yaşatan İsrail devletini kınıyoruz. Kadınları, çocukları katleden bu saldırıların bir an önce bitmesini istiyoruz. Türk devleti olarak Filistin’in arkasındayız" diyerek İsrail'e tepki gösterdi. BARIŞ KIŞ


 

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138