Sadece 1 gün mü! 364 günde ne olacak?

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği kapsamında kadın belediye personeli ile bir araya gelen ve çiçek dağıtan Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, 8 Mart’ın tek bir gün olarak kutlanmasını doğru bulmadığını belirterek, "365 günün 364 günü ne olacak? 365 günün tamamında her gün her dakika kadınlarımıza aynı değeri vermeliyiz" dedi.

Büyükçekmece Haberleri 08.03.2021, 17:28
Sadece 1 gün mü! 364 günde ne olacak?

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kadın belediye personeliyle bir araya gelen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, "Dünya Kadınlar Günü meselesi hiç kafama oturmamıştır. Benim lügatımda yok ama siyaset gereği formalitenin yerine gelmesi bakımından 8 Mart’ta Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyoruz. Bütün medeniyet dünyası oturup bunu kara kara düşünmelidir. 365 günün 364 günü ne olacak? 365 günün tamamında her gün her dakika kadınlarımıza aynı değeri vermeliyiz" dedi.

Mekanı cennet olsun

Kadın çalışanlarına çiçek dağıtarak Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Başkan Dr. Hasan Akgün sözlerine şu şekilde devam etti: "Bugün öncelikle bir kişinin gününü kutlarım o da Zübeyde anadır. Bu Cumhuriyetin kurucusunu, bu bayrağın dalgalanmasını sağlayan çocuğu Mustafa Kemal’i doğuran anamızın gününü kutlarım. Ruhu şad, mekanı cennet olsun. Hepinize 365 gün boyunca kocalarınızdan, sevgililerinizden, arkadaşlarınızdan, sokakta yürüyen hiç kimseden eziyet görmeden sevgi görerek yaşamanızı isterim. Belediyeye girerken birbirinize selam veriyorsanız en güzel kadınlar günü budur. Sokakta yürürken kadın erkek birbirine selam verebiliyorsa, medeniyet çizgisi içerisinde hal hatır sorabiliyorsa işte esas sevgi günü budur. Kadınlar günü o günleri yakaladığımız zaman olacaktır. Herkes kendi yaşamı içerisinde kadın erkek ayrımı yapmadan o sevgi ifadesini kullandığı zaman bu dünya o zaman daha mutlu insanların yaşadığı gezegen olur. Hepinize 365 gün sevgi ve saygı diliyorum."

8 Mart Hatıra Ormanı’na ağaç diktiler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği kapsamında Büyükçekmece’nin Eskice Köyü’nde İBB Meclis üyesi, muhtar, gazeteci, yazar, dernek başkanı ve araştırma merkezleri yöneticisi kadınları temsilen binlerce ağacı toprakla buluşturdu. Düzenlenen etkinliğe katılan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte 8 Mart Hatıra Ormanı’na ilk fidanları birlikte diktiler. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, demokratik ve medeni bir toplum inşası, kadınların eşit haklara sahip olması ve bu yoldaki mücadelenin sürekli anımsanması için kente yeni ormanlar kazandırmaya devam edeceklerini belirterek, Eskice’de oluşturulacak ilk ormanı, on binlerce fidanın geleceğe umut olacağı yeni ormanlar izleyeceğini söyledi.

Yorumlar (0)