Sahil tüm halkındır!

Büyükçekmece Belediye Meclisi'nde sahil çalışması masaya yatırıldı. AK Parti Grubu'nun sahil çalışması hakkında verdiği önergeye tepki gösteren Belediye Başkanı Hasan Akgün, "Büyükçekmece Sahili 16 milyon İstanbullu'nundur. Bütün işgaller kaldırılacak" açıklamasını yaptı.

Büyükçekmece Haberleri 01.03.2021, 15:37
Sahil tüm halkındır!

Büyükçekmece Belediyesi Mart ayı meclis toplantısını Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün başkanlığında gerçekleştirildi.  Gündem maddelerine geçilmeden önce Meclisi bilgilendiren Başkan Akgün, Büyükçekmece Belediyesi’ne verilen 2 önemli ödülün gerçek sahiplerinin Büyükçekmece Ailesi olduğunu söyledi. Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nin, Avrupa Yerel Demokrasi Haftası kapsamında verilen “Avrupa 12 Yıldız Ödülü”nü 9 kez üst üste almaya hak kazanan ilk ve tek belediyenin Büyükçekmece Belediyesi olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “9’uncu kez üst üste Avrupa 12 Yıldız Ödülü’nü aldık. Bunun için yerel demokrasi adına mücadele eden belediye meclisine, çalışan arkadaşlarıma, özellikle kültür, sanat ve eğitimde aktif olan arkadaşlarıma şahsım, meclisimiz ve Büyükçekmece halkımız adına teşekkürlerimi sunuyorum" dedi. Büyükçekmece Belediyesi’ne UNESCO tarafından verilen "İdeal Kent Ödülü" nün önemli bir ödül olduğunu kaydeden Başkan Akgün; “Akıllı Kent Bilgi Otomasyonu” adlı projemizle aldığımız bu ödül hem halkımız hem de esnafımıza büyük kolaylık sağlamaktadır" ifadesini kullandı.

Bir abi ve siyasetçiydi

Gara şehitleri için belediye meclisini saygı duruşu ve İstiklal Marşı okumaya davet eden Başkan Dr. Hasan Akgün, geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren Büyükşehir geçmiş dönem Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın vefatından duyduğu üzüntüyü belirterek; "Çok önemli bir değer Kadir Topbaş abimizi kaybettik. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 3 defa üst üste belediye başkanlığı seçimini alıp o koltuğa oturarak tarihe geçmiş çok kıymetli bir abi ve siyasetçiydi. Kadir abiye şahsım, meclisimiz ve Büyükçekmece ailemiz adına yüce Allahtan rahmet ailesine, sevenlerine ve belediye camiasına başsağlığı diliyorum" dedi.

Emre Saltık unutulmadı

 4 yıl önce 11 Mart’ta hayatını kaybeden CHP Meclis Üyesi ve Türk Halk Müziği sanatçısı Emre Saltık ve yine görevinde başındayken yaşamını yitiren meclis üyesi Recep Alpaslan’ın da anıldığı meclis toplantısında söz alan CHP Grup Başkan Vekili Coşkun Tanış, Ak Parti Grup Başkan Vekili Okan Gülkoku ve partileri adına MHP İdris Doğan, İYİ Parti Özkalp Beyaz, Gelecek Partisi Habibe Çiftçioğlu Başer, Mart ayı içinde gerçekleşecek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve 14 Mart Tıp Bayramı gibi önemli gün ve kutlamalara yönelik görüşlerini dile getirdiler.

Nasıl işgalci dersiniz!

AK Parti Meclis Üyesi Zerrin Çağlar, Büyükçekmece Sahili'nde devam eden çalışmalar hakkında Meclis'e soru önergesi verdi. Bu önergeye çok sinirlenen Hasan Akgün, Zerrin Çağlar'ın sahilde dükkanı olduğunu, onu kurtarmaya çalıştığını iddia etti. Çok kısa sürede Çağlar'a ait dükkanın kapatılacağını ifade eden Akgün, "Büyükçekmece Sahili 16 milyon İstanbullu'nundur" ifadelerini kullandı. AK Partili Çağlar ise önergeyi verirken kendi dükkanını düşünmediğini, bütün esnaf adına konuyu gündeme getirdiğini söyledi. Zaman zaman Akgün ve Çağlar arasında sert tartışmalar yaşandı. Akgün, Çağlar'ın mikrofonunu kapatarak, "Siyasi imtiyazla yolun ortasına dükkan yapmışsınız yıkılacak" tepkisini gösterdi. Çağlar ise "Sayın Başkan oraya ruhsatı siz verdiniz nasıl işgalci dersiniz diye çıkıştı. AK Parti Meclis Üyesi Sami Sertadım ise Hasan Akgün'ü Çağlar'a karşı orantısız güç kullanmakla suçladı. Sertadım, "Her şeyden önce Zerrin hanım bir meclis üyesi. Aynı zamanda bir kadın. Çok nezaketsiz davrandınız" eleştirisinde bulundu. 

KADIN ERKEK EŞİTTİR

Hasan Akgün, Büyükçekmece Belediye Meclisi'nde genel siyaset yapılmaması gerektiği konusunda meclis üyelerine uyarısını yineledi. Kadınlar Günü hakkında da konuşan Akgün, "Biz kadın hakları daha doğrusu insan haklarını da biliyoruz. Ama buna inancımız yok. Kadın erkek eşittir. Allah birini erkek birini kadın yaratmıştır. Ama bugüne kadar kadına gerekli hakları verilmedi. Siyasi parti genel başkanlarının sözleri hep söylemde kaldı. Eğer öyle olsa bu salonda 5 kadın meclis üyesi oturmazdı. Başka söze gerek yok" ifadelerini kullandı. BARIŞ KIŞ

banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138