Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner: Ne yapsak yeterli olmaz

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin tanıtım toplantısında konuşan Çatalaca Belediye Başkanı Mesut Üner, "Engel tanımayan kardeşlerimize ne yapsak, yeterli olmaz. Bu düşünce bizim her zaman çalışmalarımıza yön vermiştir" dedi

Çatalca Haberleri 21.02.2021, 08:16 Burak ZİHNİ
Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner: Ne yapsak yeterli olmaz

Çatalca Belediyesi tarafından yapılan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin tanıtım toplantısı engelliler ve ailelerinin de katılımıyla gerçekleşti. Nazım Özbay Kültür Merkezi’nde düzenlenen tanıtım ve istişare toplantısında Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde görev alan eğitmenler, fizyoterapistler ve psikologlar da hazır bulundu. Toplam 3312 metrekare kullanım alanına ve 3184 metrekare bahçeye sahip merkezde, Zihinsel Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı, Yaygın Gelişimsel Bozukluklar Destek Eğitim Programı, Özel Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim Programı ve Bedensel Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı olmak üzere 4 eğitim programı uygulanacak.


İnsan odaklı hizmet

Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Mesut Üner, "Hayatı paylaşmak için hiçbir engel yok. Bugün burada benim için de çok önemli ve kıymetli bir hizmetimiz için bir araya geldik. Toplantımıza katılım sağlayan değerli kardeşlerimize ve ailelerimize teşekkür ediyorum. Bizler, insan odaklı hizmet anlayışımız ile ilçemizde çalışmalar yapıyor yine bu amaç doğrultusunda ilçemizin ihtiyacı olan yatırımları yapıyoruz. Engel tanımayan kardeşlerimize ne yapsak, yeterli olmaz. Bu düşünce bizim her zaman çalışmalarımıza yön vermiştir. Çalışmalarımızın sonucu olarak sizlerin hizmetine, modern ekip ve ekipmanlarımız ile birlikte Rehabilitasyon Merkezimizi sunmuş bulunuyoruz" dedi.


Birlikte yöneteceğiz

"Rehabilitasyon Merkezimizi sizler ile birlikte yöneteceğiz" diyen Üner, "Bu anlamda fikirleriniz bizler için değerli. Çok verimli bir toplantı oldu. Şunu çok iyi bilin ki, Çatalca’mızda bu zorlu hayat yolculuğunda asla yalnız yürümeyeceksiniz. Özel Çatalca Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’miz ilçemize hayırlı olsun" ifadelerine yer verdi.


PSİKOLOJİK DESTEK DE VERİLECEK

Özel Çatalca Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde; Eğitmenler tarafından Bireysel ve Grup Eğitimlerinin verileceği, 3 adet Bireysel Sınıf, 3 adet Grup Eğitimi Sınıfı ve 1 adet 2 öğrenci kapasiteli Fizyoterapi Sınıfı yer alırken aynı zamanda hem öğrenci hem de velilere yönelik Psikolojik Destek Aile Eğitimi Programı da verilecek. Kapsamlı programların uygulandığı merkezde; Özel Eğitim Alanı Öğretmenleri, Fizyoterapistler, Psikolog ve Usta Öğreticiler tarafından velilerin ihtiyaç duyarak talep ettiği Dil Konuşma Terapileri ve Beden Eğitmeni eşliğinde spor programı da yer alacak.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138