Mesut Üner'den  Ankara çıkarması

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, Ankara'da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve AK Parti Grup Başkanvekili  Mehmet Muş'u ziyaret eden Üner, "Çatalca'ya yapılacak önemli yatırımların sözünü aldık" dedi.

Çatalca Haberleri 30.11.2020, 17:14
Mesut Üner'den  Ankara çıkarması

Ankara’da ilk olarak Gazi Meclisimizi ziyaret eden Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner milletvekilleri ile görüştü. Üner, ilçe ile ilgili yoğun bir program uyguladığı ziyaretler kapsamında Milli Emlak Genel Müdürü Tufan Büyükuzun’u ziyaret etti. Görüşmede, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un desteği ile köy içi ve hazine yerlerinin satışıyla ilgili uygulamada çıkan problemleri çözüme kavuşturarak tapularına kavuşan vatandaşlar dışında, kanuni müeyyideki bazı şartlara takılarak işlem yapılamayan vatandaşlarının sorununa rezerv alan yöntemiyle çözüm üretildi. Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank’ı da ziyaret eden Üner, ilçede yaşayan Roman vatandaşlarla ilgili projeyi ile ilgili önemli adımlar attı. Başkan Mesut Üner yerinde dönüşüm olarak hayata geçireceği projenin tamamlandığında örnek bir proje olacağını ifade ederek Bakan Yardımcısına desteklerinden dolayı teşekkür etti. Görüşmede ayrıca Çatalca’ya yepyeni bir yaşam alanına kavuşturacak Millet Bahçesinde devam eden çalışmalarda değerlendirildi.

 Çatalca'ya müze yapılacak

Başkan Mesut Üner Ankara’da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da teşekkür ziyaretinde bulundu.
Ziyaret sonrası açıklama yapan Üner, "İlçemizin güvenliği için görevlendirilen 32 gece bekçimiz, mahallelerimize güvenlik kameraları sistemi ve ilçemize yakışan yeni kaymakamlık binamız için İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu’ya teşekkürlerimizi sunduk. Sayın Bakanımız her zaman ilçemizle yakından ilgileniyor. Bakanımızla görüşmemizde birde ilçemiz için çok önemli bir müzenin yapılması onayını aldık. Vatanımızı savunurken şehadete eren Alaiye Taburundan 657 şehidimiz ve tüm şehitlerimizin anısına Yazlıkköy Mahallesi'ne, "Balkan Şehitleri Müzesi” yapılacak. Ben bir kez daha şahsım ve ilçemiz adına İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu’ya teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

 Mehmet Muş'u da ziyaret etti

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu ziyaret ederek balıkçı barınağı projesi ve her geçen gün gelişen ilçenin yol yapımları ile ilgili istişarelerde bulunan Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, Bakan Yardımcısı Selim Dursun ile de görüşerek değerlendirmelerde bulundu.
Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı'nın ilçeye yapacağı çalışmalarda en büyük destekçilerinden olduğunu belirten Üner, vatandaşları en iyi hizmetlerle ve yatırımlarla buluşturmaya büyük katkı sağlayan Bakan Adil Karaismailoğlu’na teşekkür ettiğini belirtti. Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner Ankara ziyaretleri kapsamında AK Parti TBMM Grup Başkan Vekili Mehmet Muş’a da teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyaret nedeniyle bir açıklama yapan Başkan Mesut Üner, "Çatalca’mızı İstanbul’un örnek ilçelerinden biri haline getirmek için çıktığımız bu yolda ilk günden itibaren yapımına başladığımız büyük ve önemli projelerimizde her zaman destek ve ilgileriyle yanımızda olan AK Parti TBMM Grup Başkan Vekilimiz Sn. Mehmet Muş’a teşekkür ziyaretinde bulunduk" açıklamasını yaptı. Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner oldukça yoğun ve verimli çalışmalar gerçekleştirdiği Ankara ziyareti ardından AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca’ya da teşekkürlerini sundu. Başkan Mesut Üner, "Sayın Milletvekilimiz, değerli Tülay Ablamız her zaman bizlerin yanında ve en büyük destekçimiz. Ankara ziyaretlerimizde bizlerle yakından ilgilenen kıymetli vekilimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" şeklinde konuştu.BAHADIR SÜGÜR

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?