31.08.2018, 20:05

CHP'de neler olmuyor?

İster istemez aklımıza CHP geliyor. Ne yapıyor bu muhteremler, neredeler? Sesleri solukları kesilmiş çıt yok. Oysa AK Parti Genel Başkanı Sn. Erdoğan’ın çıkmadığı kanal yok; Halk tv ve Fox tv istisna... Her konuda ama her konuda konuşmalar yapıyor, halkı teselli etmeye çalışıyor. Güçlü ekonomimizden söz ediyor yanlız dikkatimi çeken şu ki o iyi ekonomimizden söz etmeye başlar başlamaz döviz fırlıyor altın zıplıyor. Neyse konumuz AK Parti Genel Başkanı Sn. Erdoğan değil.
Chp neler yapıyor, neler yapmıyor biz buraya odaklanalım. Erken genel kurul ne oldu, toplanan 500 küsür delegenin imzaları görmezden mi gelindi, es mi geçildi. Bu konuda kendi seçmen kitlesiyle kamuoyuna tatmin edici bir açıklama yaptılar mı, yaptıklarını mı sandılar? Bu konu çok sisli puslu geçti. Pek de tatmin etmedi kamuoyunu sadece iktidara bol bol penaltı verdiler. Göreceksiniz onlar da pek ala kendi lehlerine kullanacaklar CHP'nin el ikram niteliğindeki avantajları.
Yakın sayılacak bir zamanda yerel seçim sandıkları önümüze gelecek ve bu konuda çok ciddi ciddi çalışması gereken CHP ortalıklarda yok. Bırakın mercekle aramayı teleskopla arasanız bulamazsınız muhteremleri. Aklıma yine AK Parti Genel Başkanı Sn. Erdoğan geliyor. Bir çok kez, bir çok televizyon kanallarında böylesi muhalefet varken daha biz çok seçim kazanırız anlamında açıklamalar yapıyordu adeta espirilere çevirmişti. CHP'yi önceleri anlamakta zorluk çekenler sanırım şimdi ona hak veriyorlardır. Yok işte adamlar yok her anlamda yokturlar. Ne yaptıklarını, neler yaptıklarını bilmiyoruz. Ama bildiğimiz şu ki kendi aralarında yaptıkları anamuhalefet görevlerini iktidara karşı yapsalardı yapabilselerdi bu konularaodaklansalardı muhtemelen oy oranlarını fazlasıyla yükseltmeyi başarabileceklerdi.
Bir Genel Başkan var. Sn. Kılıçdaroğlu çok beyefendi çok çalışkan ama bu çalışkan ve beyefendi başkan nedense girdiği tüm seçimleri kaybediyor. Yenilgilerle çıkıyor seçimlerden. Sonra bir İnce sahaya indi inanın milyonlarca insan Cumhurbaşkanı seçimlerinde ikinci tura bile kalmaksızın alır seçimi ve Türkiye'nin cumhurbaşkanı seçilir diye ümit etti ve ben bile buna inanmış olanlardandım. Hatta kendisini köşeme bile taşıdım. Ama seçilmeyi başaramadı. Ne gariptir ki CHP’yi karıştırmayı başardı. Böylesi bir ana muhalefet varken iktidar sonsuza dek kazanmaz. Böylesi ana muhalefet dostlar başına.
Korkarım ki CHP çok hızlı ve güçlü birşekilde toparlanmazsa ve önümüzdeki yerel seçimlerine çok güzel aday ve projelerle sahaya inmezse kendi iç sorunlarını daha uygarca ve partiye zarar vermeden zaman kaybına uğramaksızın toparlanmazsa yazık olur çok yazık olur bu yolcu olmaları gereken iktidarı daha da kalıcı hale kendi elleriyle kendileri sağlamış olacaklar. Eğer Kılıçdaroğlu'nun gitmesiyle CHP toparlanıp seçim kazanacaksa buna Kılıçdaroğlu da inansaydı sorun kendisi olsaydı kesin kendisi istifa eder giderdi. Ama CHP'de onca sorunlar var ki adeta dolaylı olarak muhteremlerin seçim kazanmalarına aktif etken oluyorlar.

Yorumlar (0)