25.09.2018, 19:50

CHP kış uykusunda

Neler neler olmadı ki ama uyku ölümle eş değer denir ya; CHP de uykuda. Hem de hiç uyanmamacasına uyuyor. Günaydın bile diyemiyorum. Hem desem ne olacak ki uyanacak ve uyandıracak gibi de değil. Öyleyse üstünü örtelim gariplerin bari üşümesinler, donmasınlar sonları morg yahut tutuklamalar olmasın bari.
İç kavgaları parçalanmaları kendi aralarında olmayan birlik dirlik kendilerini her şeyden ve olup bitenlerden binlerce kilometre ve ışık yıllarınca uzaklaştırıyor. Sanırım hallerinden de çok memnun olmalılar ki uyumaya devam durmak yok bu ne güzel uyku olmalı tatlı tatlı rüyalar gerçekleşmeyecek hayaller parçalanmalar ayrışmalar olmayan ve olmayacak kurultay meşguliyetleridir gidiyor gitsin bakalım. Uyandığında inanıyorum ki gördüklerinin ve göreceklerinin karşısında kim ve niçin uyandırdı bizi ne güzel uyuyorduk modunda olacaklar uyu babam uyu bu bir kış uykusu olmalı uyanacakları ve asli görevlerine de dönecekleri yok. CHP bir resim sanki sanal bir alemdir gidiyor.
Bir basın mensubu olarak bir köşe yazarı     olarak sadece seçmenlerine ve tabanları için     üzülüyorum. Onlar bunu hak etmiyorlar. Yazık ki ne yazık.
Halka inemediler. Seçim meydanlarında     gereken performansı veremediler. İnandırıcı hiç olamadılar. Sn. İnce istisna o elinden geleni yaptı yapacaklarını güzel bir inşaat ve temeller atmıştı ama seçimden sonra inşaatını kendi yıktı. Dinamitledi ve sözünde durmadı. Beklemede kalsaydı belki de kendiliğinden gelecekti genel kurultay. Söz verdiği halde hemen Sn.Kılıçdaroğlu'nu yerinden sevdiği ve terketmek istemediği makamından koltuğundan etmek istedi. Olmadı hiç de şık olmadı. Oysa ne güzel yazılar köşeler yazmıştım İnce için. Demek ki ben de kandırıldım mı desem. Şimdi olsa yazmazdım. Sanırım ben de acele ettim ve okurdan seçmenlerden özür diliyorum.
Zamanında olursa acil erken bir seçim     olmazsa muhterem Bahçeli çıkıp yine ortalığı     karıştırmazsa yani zamanında da yapılsa yerel seçimler…Var sayalım ki zamanında olacak en iyi ihtimalle şimdi soruyorum bu derin uykuda olan CHP'de yapacak adam akıllı projeleri var mı? Türkiye genelinde büyükşehirlerdeki belediyeleri kazanmak için adaylarını belirlediler mi? Zaman su gibi akıp gidiyorken CHP ne yapıyor ne yapmalıydı ne yapmamalı var mı bu sorularıma adam akıllı ve tatminkar nitelikte cevap verebilecekler…
Eskden ilk okul kitaplarında Ali uyuyor uyu uyu Ali… diye bir ünite vardı. Ayşe ip atla bakın çağ atla demiyordu ip diyordu ip atla…bilen bilir. Hatırlayan hatırlar. Mesajı almak isteyenler de pek ala alırlar. Ama almak isteyenler alırlar.
Bu halkın ve seçmenin son umudu ve her zaman ilk umudu olan CHP uyudukça uyanıklar daha çoookkk yol alırlar. Sadece aldıkları ve alacakları yol mu uyanıklar neler neler alacaklar birlikte göreceğiz. Dileğim o ki CHP aklını başına alır da bu seçmene tabanına ve milli iradeye layık olur asli görevine olabildiğince plan ve     projelerle döner ve kendine düşen ana muhalefet görevini layıkıyla yapar ve umut olur deva olur aksi halde inanın titanik olur. Her ne kadar o tatlı uykusunda ehlikeyf konumda olsa da çok güzel ve isenmeyen bir tarzla uyandırılır. Öylesine bir uyandırılır ki bir daha da hayat boyu uyuyamayacak şekilde uyandırılır uyandırılmasına ve bize de geçmiş ola demek kalır.
Tutturmuş damat kayınpeder deyimlerine     demeçlerine kendini terapi ediyor adeta. Milli irade bunları görmüyor mu bilmiyorlar mı olup bitenlerden…geçin bunları sizler ne yapıyorsunuz neler yapmıyorsunuz kendinize gelin ve özeleştirinizi yapın varsa hüneriniz seçimleri kazanmaya çalışın oy potansiyeliniz rakamlarla belgelerle ne alemde hangi seviyeler de onlara odaklansanız. Kendinizde rönesans ve reform yapsanız ya…

Yorumlar (0)