22.01.2021, 05:49

Çin radyomuz da var

Halen gribal bir rahatsızlıktan öte sağlık piyasasınca bir hayli abartılan ve 'korkunun ecele faydası yok' diyerek saçmalık olduğuna inandığım Koronanın çıktığı, ardından milyon dolarlara bedel aşısının alındığı Çin'den gerek nüfusuyla gerek ise teknolojiyi kopyalamasıyla bahsederiz.

Moğolların Irak ve Suriye'de bir anda ortaya çıkarak, kendilerine cehennem zebaniler denmesiyle pompalayan İşit çetesi gibi işgal edip, uzaydan görünen setlerini aştığı, işgal ettiği, hazinelerini talan ettiği Çin, medyayı da iyi ve sessizce işgal ediyor. Bunu anlamak için maillerinize bakabilirsiniz, radyolarınızı açtığınızda karşınıza hemen Çin çıkar.

Bir zamanlar Japonlarla savaş ve karete filmleriyle bilinen Çin'in milyarları bulan karınca sürüsünü geçen insan gücüyle bugün dünya jandarması diye bilinen Amerika'ya kafa tutup, tekstil başta olmak üzere Avrupa'yı birçok kopyalama ürünleriyle sararken Ortadoğu'da da kendisi gibi komünizm kültürüyle yetişmiş olan Rusya ile de gizli kanka olmuştur.

Afrika'nın birçok ülkesinde sessizce ve peşin paralarla devasa yatırımları olan Çin, İngiltere'nin BBC, Amerika'nın CNN, Finlandiya'nın Nokıa'sını da kopyalayıp, Türkiye gibi ülkelerin yerel radyoları aracılığıyla kendisini tanıtırken Huaweı telefonuyla da zambaklar ülkesi Finlandiya'nın Nokıa'sını Amerika'nın elması Apple’ı da ısırırken "Çin radyosu, Çin ekonomisinden haberler" şeklinde alttan desteklediği Türkiye ve diğer ülkelerde ki yerel ve ulusal radyolar aracılığıyla dünya medyasını ele geçiriyor dersem 'haydi oradan' demeyin.

Çünkü, Microsoft'u kopyalayıp çaldığı maillerimiz aracılığıyla da dilimiz çevrilmiş hazır haber metni ile yazılı, fotoğraflı Çin'den haberleri mail kutumuza gönderdiği mesajları ile açıkça ortaya koymakta.

Evet kısacası; Doğusundaki Türkistan'ı asimile etmekle suçlanan, korona belası ile Trump dahil milyonları aşan insanı başka diyarlara yolcu eden, kalanları ise yeşil dolarlar karşılığı sattığı aşısıyla kurtaracağını iddia eden Çin, “Çin radyosu” ile ülkemiz ve dünya medyasını da ele geçirmekte..

Sizde farkında mısınız bilmem ama hemen hemen her etkinliğe havuz medyasının manşet ve sürmanşetleri eşliğinde katılan Erdoğan'dan, her gün 'bombaladık, öldürdük, operasyon yaptık, bitirdik' haber reytingleri ile Erdoğan’ın arkasından gelen Soylu ve Akar'da daha çok gündeme gelerek Çin ajanlığı ile itham edilen Perinçek'in Aydınlık Gazetesinden daha çok haber dinletiyor, uzak doğu'nunun gizli dünya devi Çin.

Kısacası; yasaklı olduğu dönemlerde gizlice dinlenen hala, 'nasıl, niye, niçin, neden, nerede, kim öldürttü?' diye tartışılan ama kahpe kurşunlar sonucu ölen Gazeteci Hrant Dink'in memleketi Ermeni radyosu gibi bir de Çin radyomuz var artık...

Yorumlar (0)