05.05.2021, 05:54

Cumhurbaşkanı adayı için sahte haber koleksiyoncuları devrede...

Türkiye’de iktidarı seçimle deviremeyen muhalefet, geçmişte yenilmiş de yenilmiş…

Sandıktan çıkamayacağından emin olan muhalefet iki strateji peşine düşmüş görülüyor:

Sahte kahramanlar üreterek halkın nabzını yoklamak ve sahte haber koleksiyoncularından medet ummak.

Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı olarak hep kendisi dışında isim önerdi; çünkü muhalefetin kazanamayacağından emindi.

Fakat özellikle sosyal medya ortamında sahte haber üretme tecrübesi en yüksek FETÖ’den medet umdu ve konuşmalarını, kampanyalarını üretilen sahte haberlere yasladı.

Şimdi bu ilişki yani FETÖ’nün dijital sahte evrak ve sahte haber üretme tecrübesi İmamoğlu lehine devrede. Hem Kılıçdaroğlu yine nabız yokluyor hem de İmamoğlu "İstanbul için ne yaptın?" sorusuna cevap vermekte zorlandıkça gündem değiştiren ve kendisini sürekli mağdur eden bir tablodan yola çıkarak başarısızlığını örtmeye çalışıyor.

İşte tipik bir örnek daha: Fatih Sultan Mehmed’in türbesinde eli arkada gezdiği için soruşturma açıldı! Sahte haber koleksiyonuna bir tane daha ekleme gayretine girdiler.

Fakat biz dikkatimizi haberin sahteliğine odaklamayalım; biz dikkatimizi bu haberleri kullananların diline ve ulaşmak istedikleri hedef için hangi FETÖ tecrübesine başvurduklarına bakalım.

Biz her fırsatta söylüyoruz; Pandemi dönemini iktidarı devirmek hedefine yönelik sosyal medya üzerinden binbir sahte haber tezgahlayan sahte haber koleksiyoncuları devrede.

Çünkü Millet İttifakı'nın Erdoğan karşısına çıkartacağı aday konusu büyük bir kriz konusu…

Bu nedenle “Erdoğan’ın panik içinde olduğu ve başvurduğu yolların çaresizlik örnekleri olduğu” algısına oynuyorlar.

Oysa "Erdoğan kaçacak!" diye tempo tutanlar 15 Temmuz'da kimin tanklardan izin alıp yürüyerek eve gidip kahvesini için 15 Temmuz destanını izlediğini kimin de milletiyle destan yazıp demokrasiye sahip çıktığını unutmadı.

Bu arada Fatih deyince birilerinin aklına Erdoğan geldiği için; Fatih üzerinden İstanbula Konstantinopolis diyen güçlere “Bizi destekleme sözü verdiniz; bekliyoruz!” çağrısı mı yapılıyor?

Biz o çağrının akıbeti hakkında bir hatırlatma yapalım: Millet olarak sahte haber koleksiyoncularına bu ülkeyi teslim etmeyeceğimizin klas örneklerini gösterdik.

Pandemi sürecini de suiistimal edecek her türlü çabaya aynı cevabı vereceğiz: Fatih karşısındaki duruşa gelince İstanbulu Fatih gibi yönetirsin; Konstantinpolis diyenlere haddini bildirirsin!

Soykırımı kabul eden ve Konstantinpolis diyene karşı ellerini görelim İmamoğlu!

Sahte kahraman için sahte davalar üretme peşinde olanların tuzağına düşmemek için yetkililerin FETÖ tecrübesine ders alarak çok daha hassas davranması icab eder. Aman dikkat!

Yorumlar (0)