22.02.2020, 06:47

Darbe girişimi sevicileri...

Ülkede kaç darbenin olduğunu ve yeni bir darbe daha olabileceğini yeniden konuşmaya başladığımız şu günlerde  Amerika'da yayınlanan bir rapor birilerinin beklenti ve istem duygularını yeniden kabartığını, birilerini de 'Acaba' diyerek korkuttuğunu da gözlemliyoruz.
Başkan Erdoğan'ın siyasi düşüncesinden ve yönetim anlayışından rahatsız olanların umutlandığı, Erdoğan'ı destekleyenlerin ise tedirgin olduğunu gözlemlediğim bir sırada Çalar Saat adlı sabah haber programının sürpriz konuğu olan Cem Küçük ile Akşam Gazetesi havuza düşmeden önceki eski Haber Müdürü, benim de bir dönem şefim olan İsmail Küçükkaya'nın Fox TV'deki tartışmasını izlerken bir taraftan, 'iktidar karşıtı' diye lanse edilen Fox'un Erdoğan'ın kalemşörü olduğu iddia edilen birini hemde canlı yayına çağırması ve o kişinin de basın özgürlüğünü en çok kendisinin savunduğunu iddia eden ama CNN Türk Tv'yi protesto eden CHP'nin yanlış yaptığını ve aynı iddiada bulunan hatta o kadar gazetecinin hapiste olduğunu, basın kartlarının iptal edildiğini unutup, asıl kendi dönemlerinde basınının özgürleştiğini ileri süren ama yandaşlarına ve siyasilerine 'Haber Türk'e çıkmayın!' diyen AK Partilileri eleştirmesi darbe iddialari kadar şaşırtıcıydı.. 
Çünkü, 'Hayatta bir araya gelemez' denilenler bir araya gelebilmiş ve söz konusu olan darbeyi ve basın özgürlüğünu tartışabiliyorlardı..
Darbe demişken darbelerin sadece asker tarafından olmadığınıda unutmayalım...
Ve darbecilerce gerçek için önce darbe istekli olanları tespit edip, kullandığınıda bilmek gerekir. 
Ve darbe teşebbüscülerini ve düşünenleri destekleyenlerin dünyada İngiliz, Yahudi destekli Amerika'nın, yerel de ise siyasilerin olduğunu da bilmek lazım.
Ardahan doğumlu Bayburt'lu hemşerimiz, Genelkurmay Başkanı'nın bu yönde yani yeni bir darbe girişimi iddiası ve söylemleri ardından yaptığı açıklamanın satır aralarında bir şey arayanları düşünceleri ile baş, başa bırakıp kendi darbecilerimiz ve destekçilerine baktığımızda ise karşımıza yerel siyasiler  ve onların kullanıcıları çıkar..
Bunun en bariz ve belirgin örneğini bir çok kez yaşayan bir gazeteci, bir stk başkanı olarak bu darbecileri ve bunları destekleyenlerin, kullananların kimler olduğunu da iyi bilenlerdenim..
Ancak gerek ulusal anlamda gerekse yerel anlamda darbe iddialarıyla indirilmeye çalışılanların yani  darbe teşebüsüne uğrayan en son örneği olan Başkan Erdoğan'ın feto alçağının darbe girişimine, benim ise dört buçuk yıldır kazcılara, sazcılara, çantacı siyasilere, tabelacı dernekçilere ve sözde aydın küçük beyinli, elli kuruşluk piğaslara karşı mücadelemizi ve direncimizi hesaba katmazlar..
Ve onların 'bizim' gözüyle baktıkları 'Muhtar     olamaz' diye yazılan çöplüklerinde ise hala bizim düdüğümüzün ötmeye devam etiğini, toplumun, halkın, kamuoyunun da benim gibi bunlara hemde açıkça yüzlerine tükürürcesine 'sizi ihbarcı, alçak namussuzlar' dendiğini de duymazdan gelirler bu leş yiyici, sarhoş, yalancı hacı, ulusalcı, çok çok namuslular (!)...

Yorumlar (0)