14.08.2020, 05:27

Değiştirilemeyen gündem

Yeşil Liste, Gri Liste derken sanırım kırmızı liste denen, listedekilerden Cemil Bayık'ın da öldürüldüğü iddiasının sanal ortamda paylaşılması ardından, İçişler Bakanı bu yönde sorulan sorulara verdiği cevapta 'Dünyaya tavsiyemiz Türkiye'yi izlemeye devam etsinler' demiş..

Bundan öncede İnce'nin yeni parti kuracağı, ondan öncede Ayasofya, hala devam eden pandemi paniği, son olarak sanki gerçek iktidar ya da YSK Başkanıymış gibi onun diyeceği ile seçim olacak gibi bakılan Bahçeli'nin erken seçim tartışmaları ile ilgili en son açıklaması gibi gerçek gündemi değiştirme çabaları bir türlü sonuç vermiyor.

Çünkü gerçek gündemin ekonomi ve Covid-19 mana edilerek beklenenlerin bir türlü yerine gelmemesine karşı yaşanan toplumsal muhalefettir.

İktidarının da, muhalefetinin de ülkenin gerçek gündemini unutturmak için başta sanal ortamı olmak üzere kendilerine yakın medya ve basın aracılığı ile oluşturmaya çalıştığı sanal gündemin ülkenin yani toplumun gerçek gündemi ile alakalı olmadığı için bir mum gibi yanıp, kısa bir sürede söndüğünü görürken bununla birlikte kapanan onca iş yeri dolaysıyla işsiz kalan birçok ocakta sönmekte...

Daha okulları açacak cesareti bulmayan ve insanoğlu için çok önemli olan bir yılı boş geçirmek gibi birçok önemli sorunun gün geçtikçe arttığı, doların uçup gittiği şu günlerde Akdeniz'den sonra Ege'de ısıtılmak istenen suyun yani soğuyan sorunlarında bir iki gemi ile, helikopter hatta balıkçı teknesi ile kaynatma çabalarının da sonuç vermediğini görmek isteyenlerin asıl derdinin iktidarlarını ve bulundukları makam koltuklarını korumaktan öte bir şey olmadığı da diğer bir gerçektir.

Kısacası ne yapılırsa yapılsın bu ülkenin gerçek gündemi başta troller olmak üzere sanal ortam, havuz medyası, muhalefet tayfası ne yapsa değişmiyor. Nokta...

Yorumlar (0)