Georgia ve Pensilvanya'da farkı kapatan Biden, Trump'ın önüne geçti

Beyaz Saray'a en yakın isim olan Joe Biden, geride olduğu Georgia ve Pensilvanya'da Trump'ın önüne geçti. Biden 16 delegenin olduğu Georgia'da ve 20 delegenin olduğu Pensilvanya'da ipi göğüslerse, ABD'nin yeni başkanı olacak.

Dış Haberler 06.11.2020, 17:15
Georgia ve Pensilvanya'da farkı kapatan Biden, Trump'ın önüne geçti

Tüm dünya ABD'de 3 Kasım'da gerçekleştirilen başkanlık seçimlerinin sonucuna odaklandı. Oy sayımında üçüncü güne girilirken net sonuç hala belli olmadı. Michigan'ı kazanarak önemli bir avantaj elde eden Joe Biden, şu anki durum doğrultusunda Nevada'yı kazanırsa başkanlığını ilan etmiş olacak. Georgia'da geriden gelerek Trump'ın önüne geçen Joe Biden Beyaz Saray yolunda çok büyük bir adım attı. Fakat mevcut başkan Donald Trump'ın da koltuğunu koruması için şansı bulunuyor.

PENSİLVANYA'DA BİDEN ÖNE GEÇTİ

Demokrat Parti'nin başkan adayı Joe Biden, 20 Seçmenler Kurulu oyu olan Pennsylvania'da Cumhuriyetçi Parti'nin adayı Donald Trump'ın önüne geçti.

BİDEN GEORGİA'DA ÖNE GEÇTİ

Donald Trump'ın önde olduğu Georgia'da durum tersine döndü. Burada geriden gelen Biden, Trump'ı geçerek üstünlüğü eline aldı. Şu an Trump'ın 1096 oy önünde bulunan Biden, Georgia'yı kazanması durumunda, büyük bir sürpriz olmazsa ABD'nin yeni başkanı olacak.

NEVADA VE ARİZONA KRİTİK EYALETLER ARASINDA

Şimdiye kadar 264 delegeye ulaşan Joe Biden 6 delege daha kazanırsa Beyaz Saray'a giden isim olacak. Nevada'da yaklaşık olarak 12 bin oy farkıyla önde olan Biden buradaki 6 delegeyi hanesine yazdırarak 270 delegeye ulaşmak istiyor. Nevada'da oyların henüz yüzde 84'ü sayılırken, Trump'ın burada geriden gelme şansı bulunuyor.

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?